Спеціальні потреби

Алергія на арахіс є найскладнішою з усіх алергій на їжу


Відповідно до даних Американського національного інституту алергічних та інфекційних захворювань, найсильніші харчові алергійні реакції, як правило, виникають після споживання горіхів, особливо арахісу. Зважаючи на це, фахівці намагаються вивести новий сорт арахісу – неалергічний.

Алергія на арахіс не є найбільш поширеною, але є найскладнішою з усіх алергій на їжу. Через поки що нез’ясовані причини ця алергія швидкими темпами поширюється серед дітей в індустріальних країнах. Можливо діти змалку починають їсти арахісові горіхи, або їхні мами вживають арахіс під час вагітності, або ж причина може бути в екології.

Дослідник Мохамед Ахмедна з Сільськогосподарського технічного університету Північної Кароліни каже, що винайшов шлях вивести алергени з арахісу після вирощування:

“Фермери можуть вирощувати арахіс як і раніше. Ми зможемо нейтралізувати алергени потім. Тож їм не треба змінювати технологій”.

Попередні результати експериментів є позитивним, але їх ще не перевіряли на людях. У Флоридському університеті, Марія Ґалло намагається виростити арахіс без вмісту протеїнів, що викликають більшість алергічних реакцій. Вона каже, якщо їм вдасться знешкодити ці протеїни, то можна значно зменшити кількість людей з алергією на арахіс.

Алергія на молоко чи яйця є більш поширеною, але не настільки сильною. У Сполучених Штатах фіксується близько 125 смертельних випадків щороку в наслідок алергії, у більшості з них винний арахіс.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG