Спеціальні потреби

У Києві відбувся ХІ саміт Україна – Європейський Союз


Євросоюз готовий сприяти Україні в її євроінтеграційних зусиллях. Про це представники об`єднаної Європи заявили сьогодні в Києві, де відбувся саміт Україна – ЄС. Під час зустрічей сторони домовилися активізувати співпрацю у сфері торгівлі, енергетики та до кінця року спростити процедуру видачі віз українським громадянам.

Угоду про спрощення візового режиму між Україною і ЄС ратифікують вже до кінця року. Таке сьогодні у Києві заявив Жозе Сократеш – Прем’єр-міністр Португалії, країни, яка нині головує в Євросоюзі. У Ліссабоні також готові надати Україні допомогу для організації двосторонніх зустрічей з членами ЄС, з якими в українських громадян найчастіше виникують неропрозуміння у питанні видачі віз.

Проблеми із видачею віз українцям – лише одне з питань саміту Україна – ЄС, який сьогодні відбувся у Києві. Інша важлива тема зустрічей – створення зони вільної торгівлі, яка відкриє ринок Євросоюзу українським виробникам. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Барозо заявив, що сторони почнуть переговори з цього питання відразу після вступу України до СОТ.

Представники Євросоюзу позитивно оцінили сьогоднішні переговори, відзначивши прагматичний підхід української сторони. Задоволений їхніми результатами і президент Ющенко:

“Не кожен саміт закінчується підписанням таких базових документів, які ми сьогодні ухвалили. Це – спільна заява, друге – це спільна доповідь про прогрес щодо укладення нової поглибленої базової угоди. А також меморандум про прогрес у відносинах між Україною і ЄС щодо співробітництва у енергетичній сфері”.

Черговий рануд переговорів про укладення поглибленої угоди між Україною і ЄС відбудеться у жовтні.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG