Спеціальні потреби

Луценко оприлюднив програму подолання корупції в Україні


Після виборів демократи зроблять нову спробу побороти корупцію в Україні. Це пообіцяв лідер виборчого блоку “Наша Україна – Народна самооборона” Юрій Луценко. За його словами, лише його політична сила у співпраці з Блоком Юлії Тимошенко здатна протистояти корупції. Луценко вважає. що опоненти із Партії регіонів, які підхопили популярне гасло, імітують антикорупційну активність:

“Боротьба з корупцією при нинішньому уряді є лише одним із видів корупції”.

Лідер НУНС презентував розроблену його блоком системну програму приборкання корупції в країні. Один із ключових пунктів – створення Національного антикорупційного бюро, спеціального карального органу, який займатиметься корупціонерами у вищих ешелонах влади.

Програма передбачає також введення обов’язкових декларацій про доходи і видатки високопосадовців. Ще одна ініціатива – створення Дисциплінарної суддівської палати, з допомогою якої від хабарників очистять суди. Інший пункт програми – уточнення функцій бюрократії. Щоб чиновники не могли свавільно трактувати свої повноваження, їх пропишуть у Кодексі адмінпроцедур. Стрижнем усієї антикорупційної програми Луценко називає скасування депутатської недоторканності і пільг, а неодмінною передумовою її виконання – зміну керівництва МВС та Генпрокуратури. Опозиціонер укотре повторив:

“Бандити не сидять у тюрмах через те, що Генпрокуратурою керує регіонал Піскун”.

Говорячи про строки реалізації програми, Луценко повідомив, що всі необхідні законопроекти його блоком уже розроблені. Блок “Наша Україна – Народна самооборона” внесе їх на розгляд у перші ж дні роботи новообраної Верховної Ради і наполягатиме на прийнятті пакетом. А відтак “добру базу для боротьби з корупцією” – обіцяє він – буде забезпечено уже на початку наступного року.

Політик нагадав також, що він подав особистий приклад чесності і прозорості, оприлюднивши минулої неділі в ефірі 5-го каналу декларацію про доходи і видатки не лише свої, а й членів своєї родини. Зробити те саме Луценко закликав опонентів. Коментуючи ж, на прохання журналістів, останні корупційні звинувачення на свою адресу – цього разу про буцімто використання, за часів керівництва Міністерством внутрішніх справ, службової авіації у приватних цілях, лідер НУНС назвав ці звинувачення передвиборним “чорним піаром”:

“Можу сказати лише одне: я завжди оплачував перельоти членів своєї родини на службовому чи міжнародному авіатранспорті. Як і всі інші теми – пістолети, ізраїльські паспорти, літаки – ці мильні бульбашки лопнуть при першому ж розгляді в судах”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG