Спеціальні потреби

Британія відзначила десяті роковини смерті Діани


У Лондоні відбулася церемонія відзначення десятих роковин смерті принцеси Діани. Вона загинула під час автомобільної аварії у Парижі разом зі своїм другом Доді Аль-Фаєдом. Обставини смерті досі з’ясовують у судах Британії та Франції. Не зважаючи на неоднозначність постаті Діани, вона залишилася в пам’яті багатьох як народна принцеса.

Саме її сини – принци Уільям і Гаррі – організували цю церемонію пам’яті Діани:

“Вона була нашою захисницею. Поза об’єктивами телекамер вона була просто найкращою мамою у світі”.

Вони підібрали її улюблені мелодії і цитати з Біблії. Світ вперше побачив Діану 19-ти річною дівчиною, яка неначе в казці мала стати принцесою, дружиною принца Чарльза. Перший розділ цієї казки відповідав очікуванням людей. Світ любив цю дівчину, як втілення усього найкращого, що повинне бути притаманне принцесі. Чи з хворою на СНІД дитиною на руках, чи агітуючи за мораторій на протипіхотні міни в Анголі. Вона стала народною принцесою. Але шлюб був зовсім не казкою. Розлучившись з принцом Чарльзом, Діана занурилася у благодійність. І не зважаючи на те, що в багатьох моментах вона поводилася не завжди однозначно, люди продовжували її любити.

Трагічна загибель Діани стала всезагальним людським горем. І одночасно викликала хвилю критики до здавалося байдужої королеви.

Автор книги “Діана” Тіна Браун говорить про роль принцеси буз перебільшень: “Я вважаю, Діана допомогла королівській родині прокинутися і перейти в ХХІ-ше століття. Вона була двигуном для змін”.

Її вплив досі живе в наступному королівському поколінні Британії – в принцах Уільямі та Гаррі, які сьогодні сумують за матір’ю, яку втратили.

XS
SM
MD
LG