Спеціальні потреби

День незалежності з українцями відзначали й іноземці  (ВІДЕО)


День незалежності разом з українцями відзначали й тисячі іноземців, потік яких в Україну останніми роками незмінно зростає. Враженнями від українського свята у центрі столиці поділитися декілька американських громадян.

Професор Джим Страуд приїхав з Техаського університету навчати українських культурологів як зберігати старовинні книги. В Україні він втретє і кожного разу його візит припадає на національне свято. Джим досі пам’ятає День Конституції минулого року. Каже, що вражений розмахом святкування:

“Я жив на 12-му поверсі і серед ночі я почув сильний залп ззовні – 30 метрів від вікна був величезний феєрверк. А вкінці я почув лише вигуки однієї людини. Можливо весь салют був для одного молодого хлопця”.

Сьогодні Джима найбільше тішить дух свята – нагадує йому Помаранчеву революцію. Спеціально до свята він вдягнув краватку. Найбільше Джиму подобаються паради та маленькі діти з прапорцями. Ввечері дивитиметься салют:
“У вас ставлення свіжіше. Американці зараз почуваються без ентузіазму, якось роз’єднано ставляться до національних свят. Свята комерціалізовані. У вас свято молодше і тому воно живіше. Принаймні для мене”.

Джим не хоче порівнювати День незалежності США із українським святом. Каже, що через війну в Іраку, він, як і багато американців, почав по-іншому ставитися до своїх державних свят:

“У цей день я радше лишаюсь вдома, краще сидіти і читати. Чому? Бо сидіти і читати – легше. І зовсім не легко йти і дивитися парад у місті, де ти живеш. У такий день почуваюся пригнічено”.

Інший американець Бред Гоумен – інженер із Мімссурі, в Україні вже два роки. На відміну від свого земляка він сумує за американськими патріотичними святами, яких тут не має:

“У США багато людей, як і тут, кудись виїжджають в цей день. Вони зустрічаються з друзями, сім’єю на барбекю, розслабляються, грають у гольф, волейбол, інші ігри. Це день відпочинку, але ми не забуваємо причини свята”.

Промови українських політиків та паради залишають Бреда байдужим:

“Промови, які виголошують на річниці американської незалежності пам’ятаю. Особливо люблю промови мого улюбленого колишнього президента Рейгана – торкають серце – про історію, життя, майбутнє. Про мир та свободу у світі. Але думаю, це щастя для України, що в неї є свобода”.

Бред каже, що українське свято він поважає, проте більше, ніж на 10 хвилин на майдані не затримався. Як і більшість іноземців поїхав з центру на природу.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG