Спеціальні потреби

Лісові масиви Південної України потерпають від пожеж


Пожежі лісових масивів тривають на Півдні України. З надзвичайною ситуацією на Херсонщині ознайомився під час робочої поїздки і Президент України Віктор Ющенко. Тим часом, загальна площа пожежі у Голопристанському районі Херсонської області нині складає чотири тисячі гекторів.

Викликає занепокоєння у працівників Міністерства з надзвичайних ситуацій ситуація у сусідній Миколаївській області. Не встигли мешканці Новоодеського району оговтатись від нещодавньої повені, як на них звалився новий іспит на витривалість. Опівдні, 20 серпня, коли всі сили МНС, держадміністрації, усіх служб Миколаївської області та району були спрямовані на ліквідацію наслідків повені, до служби порятунку “01” надійшов сигнал про пожежу на території Новопетрівського лісового урочища Новоодеського району. Вогонь охопив понад 80 гектарів лісових насаджень, загрожуючи перекинутися на дачне селище, у якому налічується понад 60 житлових будинків.

Рятувальники всіма силами протистояли вогню, відрізуючи шлях до дачного селища. Представник Головного управління МНС у Миколаївській області Світлана Водолага зазначає, що визначити обсяги завданої шкоди поки що складно:

“На сьогодні загрози для мешканців Новоодеського району вже не існує. Пожежа повністю ліквідували. Попередня версія виникнення пожежі – необережне поводження з вогнем. Якщо така причина підтвердиться –достатньо важко буде визначити винуватця. Якщо хтось кинув у лісі недопалок або сірник, то виявити хто саме це вчинив буде важко. На разі створено комісію, яка визначить суму збитків”.

Перший заступник начальника Головного управління МНС у Миколаївській області Олега Мазура каже, що швидкому поширенню вогню у Новопетрівському лісовому урочищі Новоодеського району сприяли сильний вітер, що сягнув у той день 20 м/с, та спекотна погода.

Ситуація з пожежами в лісових масивах Миколаївської області залишається тривожною. На сьогодні кількість таких пожеж порівняно з минулим роком збільшилася майже у чотири рази. З початку року вогонь знищив 220 гектарів лісових насаджень області.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG