Спеціальні потреби

Нацменшини у США зростають рекордними темпами


Останні дані Американського бюро статистики вказують, що афро-американські, азійські та іспаномовні меншини поступово заселяють ті регіони країни, в яких історично переважало біле населення. На фоні політичних дебатів щодо імміграційного питання у Вашингтоні, такі демографічні зміни можуть підлити олії у вогонь дискусії, яка точиться і на рівні громад, та ще більше антагонізувати прихильників та противників лояльного ставлення до новоприбулих.

Великі американські міста вже давно стали центрами національного розмаїття, де осідає більшість іммігрантів. За даними Національного бюро статистики, у ряді регіонів країни кількість представників меншин зростає великими темпами, перебільшуючи за розміром білі громади. Офіційні особи кажуть, що у десяти повітах країни наразі живе більше іммігрантів, ніж народжених там американців. Десятками років південна Флорида ставала новою домівкою для багатьох вихідців з країн Латинської Америки, які починають оселятися і у прилеглих районах.

Професор міжнародного університету Флориди Емілі Айзенгауер зазначає: “Латиноамериканські родини почали виїжджати з Маямі та просуватися на північ Флориди, у менш заселені місцевості. Я б не здивувалася, якщо це відбувається і у решті країни”.

Дослідник Алехандро Анджі додає, що більшість іммігрантів виїжджають з великих міст з тих самих причин, як і решта американців:

“Незалежно від того, чи ти виходець з Африки, Азії чи Латинської Америки, як тільки трошки обживаєшся на новому місці, починаєш поводитися, як типова американська людина. Ти прагнеш більшого будинку у місцевості, звідки тобі не треба витрачати годину, щоб дістатися до місця праці”.

Експерти кажуть, що частково причиною зростання меншин є високі рівні народжуваності серед іммігрантів та постійний притік новоприбулих. Представник Коаліції іммігрантів штату Флорида Марія Родріґез каже, що незабаром наслідки зміни балансу між меншинами та білим населенням відчуватимуться і на політичній арені:

“Якщо говорити про владу та імміграційне питання, то перш за все треба зауважити, що іммігранти поступово збільшують свою політичну вагу по всій країні. Тепер вони стають більш активними поза межами традиційних іммігрантських громад”.

Цього року питання імміграції набуло політичного забарвлення. Президент домагався від Конгресу запровадити зміни до імміграційного законодавства та системи безпеки кордонів. Його пропозиція не була підтримана законодавцями, частково через занепокоєння питанням нелегальної імміграції. А поки дебати продовжуються, каже Анджі, останні дані Бюро статистики можуть ще більше загострити протистояння:

“Активісти, які виступають за інтеграцію та диверсифікацію суспільства, продовжуватимуть відстоювати свою позицію. З іншого боку, більш консервативні сили виступатимуть проти лояльного ставлення до іммігрантів”.

Дослідник Айзенгауер сподівається, що проникнення меншин у традиційно білі регіони країни стане природним початком інтеграції її різних прошарків.

Професор Емілі Айзенгауер каже: “Дискримінація досі існує. Однак, більшість все ж таки проявляє толерантність та здатна вирішувати проблеми мирним шляхом. Я дуже оптимістична щодо невеликих громад”.

Минулого року, за даними статистики, кількість представників меншин у США зросла на сто мільйонів. За офіційними прогнозами, до 2050 року меншини в Америці складатимуть половину загального населення країни.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG