Спеціальні потреби

НАСА запустило на орбіту черговий космічний човен


Тисячі людей спеціально приїхали у Космічний центр Кеннеді, щоб подивитися на запуск на орбіту космічного човна Ендевор.

Коли до старту залишалися лічені хвилини, тисячі глядачів зібралися за межами десятикілометрової зони, аби спостерігати за запуском Ендевора. Багато, хто вважає, що саме Космічний цент Кеннеді є одним з найкращих місць, звідки можна бачити запуск шатла. Люди з усіх куточків США приїжджають сюди. І навіть туристи із-за кордону жертвують своїми відпустками заради такої події. Багато з тих, хто приїхав до центру, вперше так близько опинився до місця запуску шатла.

У центрі Кеннеді можна багато дізнатися про дослідження космосу і історію космічних кораблів. Навіть спробувати свої сили на симуляторі, що відтворює відчуття під час запуску шатла.

Після 30 років місій з використанням шатлів, НАСА має намір найближчим часом списати на пенсію ці космічні човни. І вже почало розробляти нове покоління ракет, які дозволять космонавтам подорожувати на Місяць чи навіть на Марс.

НАСА останнім часом було в центрі різних скандалів. Преса писала, що один з пілотів вживав алкоголь перед стартом, хтось навмисно пошкодив обладнання в центрі запусків, а одного колишнього астронавта звинувачують у злочині. Проте багато хто каже, що це не має зашкодити грандіозним космічним програмам, що розробляє НАСА.

Кількість відвідувачів Космічного центру Кеннеді щороку зростає. На запуск Ендевора зібралося подивитися 13 тисяч людей. Очікується, що Космічний човник Ендевор повернеться на Землю 22 серпня. Запуск наступного шатла запланований на жовтень. Це буде шанс для тих, хто відвідає Космічний центр Кеннеді, на власні очі подивитися на запуск космічного корабля.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG