Спеціальні потреби

Українські бейсболісти втратили шанс пройти у півфінал


Дитяча бейсбольна команда з України фактично втратила шанси потрапити до наступного кола чемпіонату світу, що проходить в американському Штаті Мічіган. Дванадцять хлопців з Кіровограда, які минулого місяця сенсаційно виграли європейську першість, поступилися в обидвох стартових поєдинках – командам з Віргінських островів та Пуерто-Ріко. Не в останню чергу черз те, що авіакомпанія із запізненням доставила багаж із бейсбольним битами, якими хлопці звикли грати. Сьогодні українці зустрічаються із своїми канадськими ровесниками. Днем пізніше – із філіппінцями.

Керівник Української малої бейсбольної ліги Василь Тараско з Нью-Йорку каже, що участь у змаганнях такого рівня для команди вже є досягненням:

“Фактично Україна не влізе у півфінал. Бо тут рівень бейсболу дуже високий. І команди з нашої групи (Канада, Філіппіни, Віргінські острови і Пуерто-Ріко) мають цю програму навчання бейсболу вже роками. І тому вони сильніші. Але найважливіше те, що Україна показала, що вона знає бейсбол і перспектива в нас є”.

Попри незначні спортивні успіхи, українська команда показала себе дуже добре як на полі, так і поза ним, – каже Тараско:

“Тут багато людей, які дуже мало знають про Україну. А коли бачать наших бейсболістів, то й про Україну складається позитивне враження. І це також важливо, що вони є рекламою для України”.

Пан Тараско зазначає, що команда з Кіровограду не зашилася без підтримки української громади:

“Тут є українська громада. Є український культурний центр. Вони нас запросили на обід. Ми побачили українську церкву, українські банки. Кожного дня приходять на наші змагання українці, які прочитали, що приїхала наша команда. Вони приносять українські прапори, спілкуються із нашими гравцями. А також подарували кожній дитині взуття, бо в Україні не можна купити спеціальне взуття для бейсболістів. Люди знають, що ми тут і хочуть допомогти”.

Допомога української громади в США знадобилася і для оформлення дітям американських віз. Після численних звернень консульство Сполучених Штатів пішло на зустріч і видало в’їздні документи команді бейсболістів за прискореною процедурою.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG