Спеціальні потреби

Суд дозволив опозиції входити у склад виборчих комісій


Опозиція має таке ж право формувати виборчі комісії, як і члени парламентської більшості. Таке рішення сьогодні ухвалив суд, таким чином не задовольнивши позов Соцпартії. Українські суди починають відігравати у виборчому процесі все активнішу роль. Цими днями вони розглядають відразу декілька справ за позовами як опозиційних блоків, так і партій правлячої коаліції.

Мегаблок “Наша Україна – Народна самооборона” має право формувати виборчі комісії. Таке рішення сьогодні ухвалив окружний адміністративний суд Києва. Таким чином він відмовив Соцпартії, яка оскаржила право двох опозиційних сил делегувати своїх представників.

Це рішення ще можна оскаржити у Вищому адміністративному суді протягом двох днів. Саме це й збирається зробити СПУ, попри те, що раніше представники партії заявляли, що погодяться із будь-яким рішенням судової інстанції. Представник партії Сергій Бойко наполягає – БЮТ і “Наша Україна” втратили право делегувати своїх представників до виборчкомів після того, як депутати їхніх фракцій у Верховній Раді добровільно склали депутатські повноваження:

“Не існує депутатів у цих фракціях і не існує депутатських фракцій. Тому наділяти неіснуючих суб’єктів якимось повноваженнями – неможливо”.

Напередодні Центрвиборчком утворив 225 окружних виборчих комісій. Згідно з рішенням, у кожній із комісій – по троє представників Партії регіонів, СПУ та КПУ, а від “Нашої України” та БЮТ по четверо обо п’ятеро делегатів.

Тим часом триває судовий розгляд іншого позову – Блок Юлії Тимошенко оскаржує бездіяльність ЦВК, яка не зареєструвала списків кандидатів у депутати. Юлія Тимошенко, зокрема, зазначає:

“Зараз вичерпані усі провокації щодо нашого блоку. Чітко визначено, що ЦВК – неправа. Позов нашої політичної сили задоволений цілком і повністю. І зараз для всіх зрозуміло, що це були звичайні політичні репресії”.

Позови соціалістів і БЮТ далеко не останні, з якими доведеться мати справу ЦВК. Сьогодні блок “Наша Україна – Народна самооборона” заявив, що в судовому порядку домагатиметься обмеження голосування вдома. Раніше Центрвиборчком максимально спростив таку процедуру. Для того, щоб скриньку принесли додому достатньо написати заяву. У ЦВК вирішили – надавати будь-які документи, які б підтверджували неможливість дійти на дільницю – скажімо посвідчення інваліда – не обов’язково.

Представники мегаблоку побоюються – простота, з якою організовують виїздні бригади створює умови для виборчих махінацій. І нагадуть досвід президентських виборів. Голосування вдома – не гарантує таємності, кажуть опозиціонери. Крім того, в дільничних комісіях може не вистачити достатньої кількості членів, щоб відвідати усіх людей. За спрощену процедуру голосування вдома проголосували члени ЦВК, яких оглядачі повязують із партіями-членами урядової коаліції.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG