Спеціальні потреби

Президенти США та Афганістану домовились про співпрацю


Президент США Джордж Буш та його афганський колега Гамід Карзай взяли на себе зобов'язання спільно боротися з тероризмом. На прес-конференції за підсумками переговорів у Кемп-Дейвіді Буш сказав, що Сполучені Штати разом з НАТО та військами Афганістану ведуть активну боротьбу проти Талібану. За його словами, американські сили також роблять все можливе для того, аби захистити мирне населення, адже в Афганістані за час військових операцій загинуло загалом кілька сотень цивільних.

Обидва лідери присвятили чимало часу питанню боротьби з наркоторгівлею та вирощування маку. Президент Буш також висловив упевненість, що з допомогою розвідданих і об'єднання зусиль з Пакистаном, Сполучені Штати зможуть знайти і притягнути до відповідальності розшукуваних лідерів Аль-Кайди. Втім, на питання, чи будуть американці вдаватися до яких-небудь заходів, не порадившись перед тим з керівниками Пакистану, Буш відповісти відмовився.

На порядку денному було і питання заручників. Президенти категорично відмовилися обмінювати ув'язнених талібів на громадян Південної Кореї, яких бойовики захопили майже три тижні тому. Обидва лідери погодилися, що такий крок лише підбадьорить бойовиків до нових викрадень.

Президент Буш закликав до негайного звільнення заручників-місіонерів. Таліби вимагають звільнення своїх бойовиків в обмін на заручників. За останні дні вони уже стратили двох утримуваних південнокорейців. Дещо раніше представник Талібану заявив агентствам новин, що життя цих людей лежить у руках Буша та Карзая.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG