Спеціальні потреби

Суперечка Росії та Білорусі: погляд аналітика  (ВІДЕО)


Нових обертів набирає суперечка між Росією та Білоруссю у зв'язку з погрозою “Газпрому” зменшити на 45% поставки газу до Білорусі. У четвер Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про те, що Мінськ готовий покрити 456-мільйонний борг за поставки газу з національних резервів. Хоча, за словами Лукашенка, ці гроші не є великою сумою, вони таки дещо спустошать казну країни. Але, як цитує білоруського лідера “Файненшел таймс” – інші країни як Венесуела готові допомогти Мінську у кризі.

Американська преса також вдарила на сполох у зв'язку з останньою погрозою Росії. Як пише “Вашингтон пост”, останній крок “Газпрому” є прикладом тактики сильної руки Москви щодо експорту енергоносіїв до сусідніх країн. А “Вашингтон таймс” у замітці про газову суперечку ще раз наголошує на енергетичній залежності європейців від Росії, оскільки поставки “Газпрому” складають чверть від споживання газу Європейськими країнами.

Останні події щодо газової суперечки між Росією і Білоруссю та специфіку енергетичної політики Кремля прокоментував регіональний аналітик радіо “Свобода” Роман Купчинський у розмові з Мирославою Ґонґадзе.

XS
SM
MD
LG