Спеціальні потреби

Представники країн АСЕАНу обговорять питання безпеки


Питання безпеки стає дедалі актуальнішим і серед країн Південно-Східної Азії. У понеділок у столиці Філіппін Манілі розпочнеться щорічна нарада високопосадовців країн регіону, об'єднаних в організацію, відому як АСЕАН. До її числа входять такі країни як Бруней, Камбоджа, Індонезія, Лаос, Малайзія, Муанмар, Філіппіни, Таїланд, Сингапур та В'єтнам.

Це вже буде сорокова зустріч високопосадовців держав, що належать до Асоціації країн південно-східної Азії, скорочено АСЕАН. Саміт відбудеться у Міжнародному центрі філіппінської столиці – Маніли. Тут вже декілька днів поспіль сили безпеки тренувалися давати відсіч можливим провокаційним діям з боку недоброзичливців. Загалом міністри закордонних справ країн АСЕАНу планують обговорити у Манілі питання про створення міжнародної установи, яка б контролювала ядерні галузі держав регіону та запобігала використанню ядерних комплексів будь-якою країною-ренегатом, що прагне здобути ядерну зброю.

АСЕАН також планує встановити тісніші зв’язки з МАГАТЕ , намагаючись тим самим посилити свою спроможність виявляти порушення діючої регіональної угоди. Документу про без ядерну зону у регіоні південно-східної Азії вже десять років. Міністри закордонних справ країн АСЕАНу планують під час зустрічі його переглянути, щоб запевнити використання ядерних програм країн АСЕАНу виключно у мирних цілях.

XS
SM
MD
LG