Спеціальні потреби

Конгресмен-мусульманин про досвід релігійної терпимості


25 жінок-мусульманок, лідерів громадських рухів у своїх країнах з’їхалися до Вашингтону на зустріч з Китом Еллисоном – першим американським законодавцем-мусульманином, членом Палати представників Конгресу США. Зустріч відбулася у рамках літньої програми лідерів, яку за підтримки Конгресу провів столичний університет імені Джорджа Вашингтона.

Кит Еллисон – обранець одного з найбільш етнічно колоритних районів штату Міннесота. Він радить активісткам мусульманських громад покладатися у політичних кампаніях не лише на єдиновірців:

“Не закликайте мусульманську громаду голосувати за вас, бо ви також мусульманка. Не робіть цього. Визначте, що людям треба, обговорюйте це. Треба бути достатньо універсальним, аби вас почули і мусульманська і єврейська громади. Порушуйте теми, цікаві для арабів, не арабів, азійців, не азійців, африканців чи не африканців. Будьте універсальними”.

Еллисона було обрано до Конгресу минулого року. За його плечима значний досвід громадського активіста:

“Громадський досвід дуже важливий. Важливо підтримувати голоси людей демократичним шляхом, щоб вони набували важливості, надихали й інших висловлюватися про те, яку політику має вести держава. І щоб все це сприяло миру, справедливості, чистоті довкілля, охороні здоров’я. Звісно, дуже важливе місце при усьому цьому має відводитися жіночим питанням”.

Жінки-активістки мусульманської конфесії з’їхалися до літньої школи з Канади, Бельгії, Голландії, Філіппін, Сенегалу, Сирії та Саудівської Аравії. Передаючи їм свій досвід, Еллисон каже, що саме вчення Ісламу надихає на подолання відмінностей та зближення людей, незалежно від їх расової, статевої або ж класової приналежності:

“Ідеться про уроки релігійної терпимості. Вони нас навчають рівності між обома статями. Абсолютно немає потреби вважати, що ісламському світові слід діяти на засадах залякувань, бо від страху ми вдаємося до непритаманних нам дій, розпачливих дій, про які потім доводиться шкодувати. Нам натомість слід з вірою простувати шляхом щедрості, порозуміння і толерантності”.

Конгресмен-мусульманин вважає, що найкраща політика – це заохочення у своїй громаді рівноправності та пошанування прав усіх людей.

Під час літньої програми для активісток мусульманської конфесії увагу приділяють вивченню юридичних питань та техніки вирішення конфліктних ситуацій. Організатори школи вважають: сприяння захисту прав жінок може суттєво допомогти соціальним змінам на краще у багатьох регіонах світу.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG