Спеціальні потреби

Аміші – прихильники аскетичного способу життя


Зовсім неподалік від швидкого та гамірного міського життя Америки існує зовсім інше життя, тихе і ніби законсервоване в часі життя колонії Амішів, що у повіті Ланкастер. Ці глибоко релігійні люди нехтують зручностями сучасного світу і користуються найпростішими технологіями, пересуваються кіньми і де термін кінська сила справді означає кінську силу.

Ерік Коннер – маркетинговий директор ферми-музею Амішів, яка відкрита для публіки з 1955-го року. Він говорить, що Аміші вибирають простий спосіб життя через релігійні переконання:

“Аміші походять з Європи, а саме з Німеччини та Швейцарії. У 1693-му році це була переслідувана релігійна група. Через переслідування вони проводили богослужіння у власних хатах, пивницях, печерах. Тож коли вони прибули до Америки вони за звичкою продовжили служити у своїх помешканнях”.

Аміші дуже скрупульозно сприймають біблійні настанови і намагаються обмежити себе від багатьох речей, навіть від використання електрики. Енергію вони отримують від газу, дизелю, деревини і вугілля. Їхнє просте життя навіть відбивається на стилі одягу, в якому вони ходять.

Ерік Коннер ілюструє це яскравим прикладом: “Весілля – це останній раз, коли дівчина вдягає щось біле. Після церемонії вона приходить до своєї кімнати, знімає капюшон та фартух і зберігає їх протягом всього життя. Наступного разу жінка Амішів вдягне ці речі вже коли буде у труні”.

А у чоловіків найвиразнішим предметом одягу є капелюх, який несе особливе значення відповідно до віку його власника. Про це говорять пологість капелюха. Це означає, що хлопчик може зустрічатися з дівчатами, як також має вибір бути чи не бути Амішем. Приєднання до дорослих Амішів справа добровільна а не примусова.

Деякі традиції в середовищі Амішів також мусять змінюватись разом з навколишнім світом. Гід музею Амішів Лестер Гувер каже, що транспортування вже не обмежується виключно кіньми та возами:

“Між Амішами триває суперечка навколо автомобілів. Одна група користується автомашинами, інша вживає лише коней. Тих, які їздять кіньми, ми називаємо старообрядниками, тих, які користуються авто – новообрядниками. Останні мають також електроенергію в хаті і спеціальні приміщення для зустрічей”.

Але багато традицій залишаються. Діти Амішів вчаться всі разом в одній класній кімнаті до 8-го класу, а фермерство є основним заняттям всіх членів поселення. Гувер говорить, що як правило родина має двох коней, а також корови. Продаж молока – одна з найбільших статей доходів для Амішів. Багато Амішів вірять, що їхня відокремленість від світу зміцнює їхню громаду. І що їхні осередки процвітають. Багато людей із зовнішнього світу вважають Амішів застарілим суспільством, проте кількісно громада Амішів у повіті Ланкастер збільшилася в тричі за останні 50 років.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG