Спеціальні потреби

На виборах у Туреччині перемогла ісламістська партія


Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан обіцяє зберегти та зміцнити світський устрій країни, а також поглибити та пришвидшити економічні реформи, необхідні для вступу до Європейського Союзу.

Ці заяви прем'єр Ердоґан зробив в Анкарі наступного дня після того, як його партія ісламістського напрямку отримала переконливу перемогу на позачергових парламентських виборах. Він сказав, що ці вибори зроблять демократію та народ Туреччини сильнішими, а його уряд з відданістю впроваджуватиме економічні та політичні реформи.

Партія прем'єр-міністра отримала 47% голосів та щонайменше 340 із 550 депутатських мандатів у парламенті країни. Опозиційна Республіканська народна партія отримала 112 крісел, а націоналісти – 70.

Рішення про проведення позачергових парламентських виборів було прийняте чотири місяці тому після того, як у країні почалася політична криза. У квітні законодавці – представники світських політичних сил – не дозволили Прем'єр-міністру Ердоґану призначити на пост Президента країни Абдуллу Ґюля. Противники його кандидатури заявляли, що ісламістські позиції Ґюля загрожуватимуть світському устрою Туреччини.

XS
SM
MD
LG