Спеціальні потреби

У Лісабоні визначать нових сім чудес світу


У суботу в Лісабоні буде оголошено результати міжнародного голосування з визначення нових сімох чудес світу. Цей проект започаткував 2000-го року швейцарський мандрівник і кінорежисер Бернар Вебер. На сьогодні вже більше 90 мільйонів людей віддали свої голоси за майже 200 різноманітних історичних і культурних пам’яток.

З майже двохсот заявок журі у складі експертів з архітектури під керівництвом колишнього генерального директора ЮНЕСКО Федеріко Майора обрало 21 об’єкт.

Голова прес-служби кампанії “Нові 7 чудес світу” Тіа Вьерінг зазначає:

“Ідея полягає у створенні нових символів глобальної єдності, семи нових шедеврів людства. І для визначення цього ми використовуємо найдемократичніший механізм – голосування”.

Єдине чудо світу, яке збереглося зі старого класичного списку – єгипетські піраміди – потрапило і до списку нового. Але, дехто, як от голова Верховної Ради Єгипту з питань старовини, вважають, що піраміди – поза конкуренцією:

“Піраміди – безсмертні. Вони не можуть бути зруйновані. Вони – єдині із сімох чудес світу, які збереглися до сьогодні. І тому я не можу погодитися з тим фактом, що люди будуть голосувати “за” чи “проти” пірамід”.

Туристи вважають, що піраміди, яким виповнилося понад чотири з половиною тисячі років, мають стояти на чолі нового списку автоматично.

Серед країн, що можуть похизуватися видатними пам’ятками архітектури та скульптури, конкуренція розгорнулася не на жарт. Деякі з них навіть проводять цілі рекламні кампанії. В Індії про мавзолей Тадж-Махал було написано пісню, а в Бразилії за статую Христа Спасителя в Ріо-де-Жанейро агітує національна збірна з футболу. Уряд Перу навіть встановив безкоштовні комп’ютерні термінали, аби всі охочі могли проголосувати за руїни міста-фортеці інків Мачу Пікчу.

Те, як обирають нові сім чудес світу, є дуже відмінним від створення первинного списку, який був складений однією людиною – Філоном Візантійським у 200-му році до нашої ери. Тепер до цієї справи долучилися мільйони, які віддають свої голоси за допомогою телефону та Інтернету. У результаті до фіналу потрапили: комплекс Акрополь в Афінах, палац Альгамбра в Іспанії, храм Ангкорват у Камбоджі, залишки міста Майя Чічен-Іца в Мексиці, статуя Христа Спасителя в Ріо-де-Жанейро, Колізей в Римі, скульптури на острові Пасхи в Чилі, Ейфелева вежа в Парижі, Велика китайська стіна, храм Святої Софії в Стамбулі, храм Кіомідзу в Японії, Собор Василя Блаженного в Москві, Мачу Пікчу в Перу, замок Нойшванштайн в Німеччині, місто Петра в Йорданії, єгипетські піраміди в Гізі, американська статуя Свободи, Стоунгендж у Великобританії, будинок оперного театру в Сіднеї, мавзолей Тадж-Махал в Індії та місто Тімбукту в Малі.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG