Спеціальні потреби

Представники опозиції закликають розпустити Київраду


За виборами до Верховної Ради можуть відбутися вибори до місцевих органів влади – кажуть українські політики. Сьогодні про необхідність таких дострокових виборів заявила опозиція у міській раді столиці України.

Політика по-київськи інколи не менш захоплива, ніж політика по-українськи. У боротьбі за київську владу вирують не менші пристрасті. Ситуація, яка склалася в місті доволі складна, адже мер Черновецький зібрав більшість з різних політичних сил – від блоку влансого імені до Партії регіонів, однак в опозиції залишив тих, на чиєму боці симпатії більшості киян.

На відміну від Верховної Ради тут навіть не існує поняття імперативного мандата, а отже більшість зібрали з перебіжчиків від тих фракцій, що декларували зовсім інші завдання. Така ситуація не вдіповідає реальному волевиявленню киян, а отже Київраду треба розпустити, вважає представниця блоку Кличка, вважає представниця блоку Кличка Наталя Новак:

“Сьогодні важко говорити про якісь надбання, але те, що тереторіальна громада дійсно потерпає – очевидний факт, якого може не бачити тільки сліпий”.

Пані Новак наводить конкретні приклади зловживання з торгівлею землі, які відбуваються під гаслами наповнення бюджету. Відтак, влада за безцінь продає міське майно та землю:

“Сьогодні ми бачимо такі випадки, коли навіть заклади охорони здоров’я забирають. У нас були дитячі санаторії на вулиці Гоголівській. Це центр міста, де земля дуже дорога. Було прийняте рішення про заходи щодо збільшення кількості ліжок у санаторіях “Салют” і “Ялинка”. Головна мета рішення - забрати землі, віддати їх певній структурі не на конкурсних засадах, а це все прикривають соціальним захистом. Не можна зменшувати, чи ліквідувати заклади охорони здоров’я, закон це забороняє”.

Блок Кличка нині підтримують “Наша Україна” та БЮТ, що є найбільшими прихильниками дострокових виборві у Києві. Бютівці вимагають виключити з їх лав тих депутатів, які пішли з фракції і оголосити депутатами тих, хто наступний в списку. Без виконання цих вимог вони обіцяють не брати участь у засіданнях Кивїради.

Влада з цього приводу трагедії не робить, заявляючи, що в такий спосіб БЮТ дає можливість меру та більшості працювати: виносити на продаж десятки земельних ділянок розміром в дестки гектарів з метою наповнення бюджету.

XS
SM
MD
LG