Спеціальні потреби

Добровольці Корпусу миру прийняли присягу в Україні


Присягу служити Україні прийняла нова група добровольців Корпусу миру США. Урочисту церемонію провів посол Сполучених Штатів Вільям Тейлор. Починаючи з 1992 року, відколи Корпус миру діє в Україні, службу тут пройшли понад 1900 американських волонтерів.

Адам Карсон з Арканзасу – доброволець Корпусу миру. Наступні два роки він житиме в Дрогобичі, де в складі фонду “Керітас” опікуватиметься дітьми-інвалідами:

“Мене спитали, чи хочу поїхати в Україну, і я сказав: звичайно!”.

Дейвид Бекер з Каліфорнії вже пенсіонер, але теж доброволець. Він поїде в жіночий кризовий центр у Сумах, де працюють з жертвами домашнього насильства:

“Оскільки гендерні ролі змінюються зараз в Україні, то ми будемо вести освітню роботу”.

А каліфорнієць Зак Зарнов у Донецьку допомагатиме боротися зі СНІДом:

“Тут в Україні я хочу підвищити рівень усвідомлення проблеми СНІДу і покращити ситуацію, наскільки зможу”.

У сімдесяти нових добровольців Корпусу миру США позаду довгий переліт “Нью-Йорк – Київ”. А тепер вони роз’їдуться по містах і містечках України працювати вчителями англійської мови, захисниками довкілля, фахівцями з молодіжного розвитку. Це вже 32 група добровольців, які за роки незалежності побували в Україні. Волонтерів приводить до присяги посол США в Україні Вільям Тейлор.

Корпус миру фінансують платники податків у Сполучених Штатах. Для американців, серед яких популярне волонтерство, участь у цій програмі – і пригода, і можливість побачити світ, і важлива сходинка в кар’єрі. Або, як для людей старшого віку, нагода робити корисну справу і почуватися потрібними. Добровольці Корпусу працюють у 120 країнах світу. І, як каже посол Тейлор, якби він пішов у Корпус миру, то не вагався б, яку країну вибирати:

“Це просто. Я неодмінно обрав би Україну. Бо це чудова країна. Я вважаю, що волонтери, які змогли приїхати сюди, вивчити мову, пізнати людей, провести тут два роки, розумітимуть цю країну краще, ніж будь-хто інший з американців. І це важливо через стратегічну важливість України для Сполучених Штатів. Тож для мене це був би простий вибір”.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG