Спеціальні потреби

Представники НАТО вітають врегулювання кризи в Україні


У брюссельській штаб-квартирі НАТО повністю задоволені співпрацею з Україною. Генсек Альянсу Яп де Хоп Схефер після зустрічі з українським міністром оборони не шкодував компліментів:

“Насправді Україна – єдиний з наших партнерів, яка бере участь в усіх операціях і місіях. Я думаю, це треба відзначити і привітати. Я би назвав це правильним підходом. І ми надзвичайно цінуємо допомогу України. Це тільки укріплює репутацію держави. Тобто нинішній інтенсивний діалог та інші форми співпраці доводять міцність наших стосунків”.

Слова захоплення були сказані й на адресу міністра оборони – Анатолія Гриценка. Попри складну політичну ситуацію в країні, він робить надважку роботу до того ж ефективно. Однак на запитання коли Україна може перейти до плану набуття членства відповідь була традиційно дипломатичною. Яп де Хоп Схефер зазначив:

“Досягнуто великого прогресу. Я можу захоплюватися обсягом роботи, проведеної міністром Гриценком і тим, що він продовжує робити. Я думаю, що обставини йому не сприяли. Але коли Україна зробить наступні кроки до членства, я насправді не можу вам сказати. Це залежатиме від двох факторів. По-перше – воля громадян України і по-друге – як Альянс оцінить успіхи у проведенні реформ”.

Сам же міністр каже – протиріччя в українському політикумі щодо НАТО не такі вже й великі. У чомусь нинішня урядова коаліція зробила для співпраці з альянсом більше, ніж попередні так звані помаранчеві уряди:

“Вони змогли прийняти рішення про надання авіатранспортних послуг для операцій НАТО. Помаранчева коаліція не зробила цього за два роки. Саме цей уряд дав дозвіл на участь українських підрозділів в операції у Середземному морі, він без жодних проблем надав гроші нашому контингенту в Косово та інших місцях. Практичні всі кроки робили вчасно і відповідально. Далі треба працювати над тим, щоб наше членство в НАТО підтримала громадськість. І в цьому ми будемо працювати разом із партнерами із Альянсу”.

Тим часом, українська армія переходить на “натівську” систему кодифікації предметів постачання. Наказ про це підписав міністр, повідомила сьогодні прес-служба оборонного відомства. Там кажуть – завдяки цьому кроку система постачання армії (формування запасів та їх розподіл) працюватиме ефективніше.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG