Спеціальні потреби

У питанні кліматичних змін досягнуто домовленостей


Лідери країн Великої вісімки досягли порозуміння у питанні скорочення об’єму викидів парникових газів у промислово розвинутих країнах. Господар самміту Канцлер Німеччини Анґела Меркель, для якої це питання було пріоритетним, назвала досягнення компромісу великим проривом. За її словами, лідери країн Великої вісімки врешті погодилися з тим, що назріла крайня необхідність скоротити об’єми викидів парникових газів:

“Я дуже, дуже задоволена досягненням компромісу. Я вважаю це велетенським поступом і чудовим результатом”.

Лідери Великої вісімки погодилися скоротити на 50% викиди парникових газів до 2050 року. Офіційний Вашингтон до цього часу відмовлявся обговорювати це питання, без приєднання до цього процесу Китаю та Індії. Згідно з умовою, ООН має забезпечити участь цих країн у наступних переговорах щодо боротьби з глобальним потеплінням.

Міжнародна організація “Ґрінпіс” висловила своє незадоволення компромісом лідерів Великої вісімки щодо кліматичних змін, оскільки вважає, що ці квоти на викиди повинні бути зобов’язуючими.

Окрім того Президент США Джордж Буш та його російський колега Володимир Путін назвали конструктивними переговори з приводу російських заперечень щодо намірів США розгорнути у Європі елементи протиракетної оборони.

Після зустрічі в рамках саміту Великої вісімки Джордж Буш сказав, що він має намір продовжити діалог на цю тему з російським президентом наступного місяця в американському штаті Мейн. У свою чергу Путін запропонував, щоб США та Росія створили спільну систему протиракетного захисту в Азербайджані на базі існуючої Габалінської радіолокаційної системи.

Президент Буш назвав цю пропозицію досить цікавою. Обидві сторони також погодилися створити робочу групу, яка опрацює кроки в напрямку захисту США, Росії та Європи від загрози потенційного ракетного удару з боку інших країн.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG