Спеціальні потреби

ООН обговорить порушення прав людини в Україні 


Справу Олега Калашнікова обговорять на сесії Ради ООН з прав людини. Випадок з депутатом Верховної Ради, який побив журналістів, включив до свого звіту щодо України спеціальний доповідач Організації Об’єднаних Націй з питань свободи слова.

Питання Калашнікова спецдоповідач ООН Амбеї Лігабо порушував окремо у розмовах з українськими політиками. Як він каже, історія з депутатом-регіоналом, який підняв руку на журналістів і залишився непокараним, виглядає обурливо:

“Мені це здається одним з найбільш обурливих випадків. Якщо люди при владі, які мають бути прикладом дотримання закону, відкрито порушують його і при цьому не несуть жодного покарання, далі зберігаючи депутатський мандат, то це неприпустимо для цивілізованого суспільства”.

Інцидент з Калашніковим він обіцяє включити до своєї доповіді щодо України, яку в червні обговорюватимуть на сесії Ради ООН.

Побувавши в Україні з офіційним візитом, посланець Об’єднаних Націй зустрічався з омбудсменом, міністрами, суддями, а також з дев’ятьма журналістами, які постраждали через свою професійну діяльність. Як каже пан Лігабо, коли йому випадає у Женеві, чи в Нью-Йорку говорити з послами України про переслідування журналістів, то дипломатичною мовою все звучить округло: або ці випадки не доведені, або їх не існує, або ситуація перебуває під контролем.

Однак Амбеї Лігабо каже, що насправді ситуація виглядає трохи по-іншому: “Але ось я приїхав сюди. Я говорив із жертвами переслідувань, говорив з тими, чиї права порушили. У мене є імена і факти. І я поклав їх на стіл урядовим чиновникам, з якими зустрічався. І казав їм – ось факти, і ми чекаємо відповідей. ООН щодо цих фактів чекає відповідей”.

Як зазначає Лігабо, розслідування випадків насильства проти журналістів в Україні часто затягують, а винних не притягують до відповідальності.

Загалом, починаючи з 2004-го року, стан свободи слова в Україні покращився – визнає спецдоповідач ООН. Проте як він підкреслив у своїх попередніх висновках, нинішня політична ситуація, позначена різкою політичною поляризацією, створює несприятливе середовище для розвитку свободи слова. І якщо криза не буде вирішена, це може підірвати вже досягнуті Україною демократичні завоювання.

Посланець Об’єднаних Націй закликав також уряд України продовжити реформування засобів масової інформації відповідно до міжнародних стандартів.

Нагадаємо: Україну було обрано до складу Ради ООН з прав людини минулого року.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG