Спеціальні потреби

Прем’єр звинуватив президента у порушенні компромісу


Переговорний процес в Україні щодо подолання політичної кризи знову ускладнився. Прем’єр-міністр Янукович звинуватив Президента Ющенка у зриві домовленостей. Причиною цього стало звільнення президентом ще одного судді Конституційного Суду. Детальніше про це у розмові Ані Дидик із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

АД: Вікторіє, на якому етапі зараз відбуваються переговори?

ВС: На даний час переговори не відбуваються. Натомість відбувається зустріч сторін із Президентом Ющенком. Після того, як робоча група не знайшла жодного компромісу, президент зазначив, що група нерозглядає головного питання щодо дати проведення позачергових виборів. Поки що результатів цієї зустрічі немає, але очевидно, що ситуація загострилася, оскільки сторони обмінялися звинуваченнями на адресу один одного.

АД: Віктор Янукович виступив сьогодні з різкою заявою. Як він бачить вирішення проблеми?

ВС: Неочікованою була заява Віктора Януковича, оскільки спочатку він звернувся до народу і заявив, що вони з президентом знайшли компроміс. А тепер прем’єр каже, що компроміс порушив Ющенко, після того, як звільнив ще одного суддю Конституційного Суду.

Відтак Янукович у своїй заяві звертається до міжнародних посередників, оскільки вважає, що самостійно українські політики не можуть виправити цю ситуацію і вирішити її мирним шляхом. І якщо сюди не втрутяться міжнародні посередники, то загострення кризи може призвести тільки до розколу країни.

Потенційні посередники, зокрема комісари Євросоюзу заявили, що це є внутрішнім питанням України, а от російські політики заявили, що вони вже готові долучитися до врегулювання української кризи.

Окрім того голова Верховного Суду Іван Домбровський виступив із заявою, у якій зазначив про можливість розпуску цієї інституції. Як він зазначив, ситуація довкола КС є дуже складною, зокрема цю нестабіольність підкреслюють відставки суддів, а також зареєстроавані постанови у Верховній Раді з приводу ще п’ятьох суддів, які займали пропрезидентські позиції. Відтак, за словами Домбровського, на сьогодні ця інституція позбавлена можливості виконувати свої повноваження.

АД: Вікторіє, чи готові політичні сили йти на дострокові вибори, чи відбувається відповідна підготовка?

ВС: Спільної думки з цього приводу немає. Є лише заяви окремих політиків. Представник СПУ Василь Волга зазначив, що коаліція піде на вибори двома силами – Комуністична партія та Партія регіонів і Соціалістична партія, які входитимуть в один блок. Самі регіонали поки що цю інформацію спростовують, кажучи, що жодного рішення щодо об’єднання із соціалістами в один блок вони не ухвалювали. Але все це відбувається на рівні заяв.

Коаліція продовжує свою тактику блокування виборчого процесу, оскільки є досить чіткі терміни до яких мають бути сформовані списки. І якщо коаліція цього не зробить, то вона може втратити шанс взяти участь у дострокових виборах.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG