Спеціальні потреби

Українське військове судно візьме участь в операціях НАТО


Український військовий корвет “Тернопіль” візьме участь у антитерористичній опереації НАТО “Активні зусилля”. Похід українського судна у водах Середземного моря триватиме півтора місяця. Протягом цього часу українські моряки патрулюватимуть акваторію у складі Об’єднаних військово-морських сил альянсу.

У грецьомку порту Суда-Бей українці візьмуть на борт мобільно-тренувальну групу НАТО. Під її керівництвом екіпаж корвету пройде остаточну підготовку для участі в операції. На самому кораблі встановлять систему зв’язку. Це дозволить судну отримати сертифікат для участі в антитерорестичних заходах альянсу. Хід операції координуватиме морський оперативний центр у Неаполі та Центр судноплавства НАТО, який розміщений у британському Нортвуді. Під час виконання завдань корвет підпорядковуватиметься командиру тактичної групи альянсу.

Антитерористичну операцію НАТО в Середземному морі запровадили восени 2001-го року на прохання Сполучених Штатів. Її мета – боротьба із тероризмом та запобігання незаконному транспортуванню зброї та боєприпасів у регіоні. Спільними зусиллями країни НАТО також намагаються перешкодити перевезенню нелегалів до країн Європи. Військові оглядають підозрілі судна.

Російська Федерація також приєдналася до “Активних зусиль”. Корвет “Тернопіль” у разі успішної сертифікації, почне безпосередню участь в операції наприкінці травня. Восени до нього приєднається інше судно збройних сил України – корвет “Луцьк”. Наступного року до патрулювання буде залучений фрегат “Гетьман Сагайдачний”.

XS
SM
MD
LG