Спеціальні потреби

Громадські організації борються з бідністю


У Сполучених Штатах немає проблеми з харчами, однак у певної категорії людей не завжди вистачає грошей на їх придбання. Саме для допомоги таким людям працює Центр харчів “Манна”. Повіт Монтгомері де працює центр, розташований поряд з американською столицею. Його мешканці можуть дозволити собі великі будинки та дорогі автомобілі, щоправда далеко не всі. Багато з таких людей важко працюють, але їм не вистачає заробітку на елементарні речі, як то харчі. Тож Центр харчів “Манна” збирає та безкоштовно роздає продукти родинам, які заробляють приблизно вісім – десять доларів на годину. А це зовсім небагато, коли потрібно платити за квартиру, за проїзд у громадському транспорті, чи сплачувати страхування автомобіля. Тож на їжу не вистачає.

Коли людина приходить до цього центру їй дають коробку наповнену свіжими овочами, хлібом, консервами та м’ясом. Як каже виконавчий директор центру Емі Ґабала, ці харчі дозволяють людям заповнити прогалини у бюджеті:

“Ми допомагаємо двом тисячам родин щомісяця. Тобто ми безкоштовно надаємо цим людям запас харчів на три – п’ять днів щомісяця. Ці продукти допомагають їм протриматися коли у кінці місяця у них закінчуються гроші”.

Перед тим як отримати харчі, люди повинні довести, що потребують допомоги. До Центру їх направляють державні соціальні служби, громадські групи, церкви та інші організації. Продукти, які розповсюджує центр, надходять із різних місцевих крамниць. Одна з них – мережа продтоварів “Джаянт”. Беррі Шір віце-президент компанії каже, що всі продукти продати важко, тому приємно віддавати їх до Центру “Манна”.

Однак, працівники центру повинні самі підбирати продукти з різних крамниць рано вранці. Водії починають роботу о сьомій ранку. Вони відвідують 22 крамниці. Все що назбирали, привозять сюди до півдванадцятої.

Видача харчів відбувається з дванадцятої до третьої години дня. Люди, які приходять сюди, часто намагаються приховати свою бідність, стараючись пристойно одягатися. Часто до центру людей приводять непередбачені обставини, які заважають їм самостійно заробляти на життя.

Уряд повіту Монтгомері має програми допомоги бідним. Однак, голод не чекає на проходження бюрократичних перепон. Саме у цей момент допомагають організації на зразок Центру “Манна”. Подібні групи діють по всій країні і щодня допомагають бідним американцям звести кінці з кінцями.

XS
SM
MD
LG