Спеціальні потреби

Ніколя Саркозі – новообраний Президент Франції


Явка на вибори французів була рекордною за останні 30 років. Серед двох різних напрямків розвитку країни французи обрали консервативний, представлений сином угорського іммігранта Ніколя Саркозі. Він отримав один із найсильніших мандатів, які колись мали праві політичні сили, від часу генерала де Ґоля.

Аналітики вважають, що 52-річний Саркозі – єдиний, хто може справитись із реформами, які необхідно проводити в країні.

Політичний Аналітик Домінік Мойсі каже: “Я думаю, якщо хто-небудь може запровадити програму реформ у Франції сьогодні – так це Ніколя Саркозі. Він має шість місяців для того, щоб перемогти або програти. У результаті, я думаю, він досягне успіху, оскільки Франція в занепаді і потребує змін”.

Головними внутрішньополітичними проблемами, які доведеться розв’язувати новообраному президенту, це соціальна реформа, проблема 35-годинного робочого тижня у Франції та необхідність імміграційної реформи.

Минулого року під час протестів іммігрантів у Франції, будучи міністром внутрішніх справ, Саркозі уже показав свою тверду руку. Віддавши йому понад 53 % голосів, французи продемонстрували своє бажання змін.

Але як зазначають експерти, ці вибори також показали, що країна розділена у питанні, наскільки жорсткими повинні бути ці реформи.

На відміну від свого опонента – соціалістки Сеґолен Руаяль, яка обіцяла зберегти 35-годинний робочий тиждень та соціальні програми підтримки безробітних, Саркозі, як прихильник вільного ринку, вважає, що французи для того, щоб досягти успіху повинні більше працювати. Він також обіцяє подолати злочинність у країні.

Політичний аналітик Домінік Мойсі зазначає: “Ми маємо попереду це розділену країну і цю проблему доведеться розв’язувати Саркозі. Йому прийдеться об’єднати Францію, щоб запровадити програму реформ. Він не зможе провести реформи без підтримки всієї країни. Новому президенту потрібна сильна, але лагідна рука”.

Щодо зовнішньої політики, то бажанням Саркозі є посилити роль Франції на міжнародній арені. Під час своєї кампанії Саркозі заявляв, що його пріоритетом у зовнішній політиці є побудова сильної Європи. Водночас, схоже, що США отримають на чолі із Саркозі Францію, як нового партнера та друга. Уже під час свого першого виступу Президент Ніколя Саркозі заявив, що Америка може розраховувати на дружбу Франції.

XS
SM
MD
LG