Спеціальні потреби

Тейлор: США сприяють усуненню наслідків аварії на ЧАЕС 


Cполучені Штати розчаровані затримкою спорудження нового саркофагу на Чорнобильській станції. Про це в інтервю “Голосу Америки” заявив посол США в Україні Вільям Тейлор. Він назвав цей проект важливим компонентом американської допомоги Україні.

З часу аварії на Чорнобильській атомній станції уряд Сполучених Штатів виділив 400 мільйонів доларів на поліпшення безпеки українських ядерних реакторів. Такі дані наводить посольство США у Києві. Ця допомога мала своїм результатом значне покращення безпеки роботи атомних електростанцій, а водночас і підвищення їх ефективності.

Спільні проекти також були спрямовані на удосконалення системи утилізації відходів і пом’якшення соціально-економічних наслідків на ЧАЕС та у місті Славутич. Крім того, Сполучені Штати здійснили численні програми з нерозповсюдження, які покращили безпеку ядерної інфраструктури України. Посол США в Україні Вільям Тейлор каже, що США вже виділили 203 мільйони доларів із приблизно одного мільярда, який на сьогодні пообіцяли країни-донори Фонду:

“Сполучені Штати – найбільший донор проекту нового укриття над зруйнованим реактором ЧАЕС. Реалізацю проекту весь час відкладають, і ми так само, як і українці, розчаровані цими затримками. Ми вважаємо, що дуже важливо зробити місце аварії безпечним і нарешті покінчити з проблемою, що тягнеться ось уже 21 рік. Тобто проект укриття – це важливий компонент нашої допомоги”.

Також за 15 років урядові американські організації доставили в Україну гуманітарних вантажів на понад півмільярда доларів. Майже половина цієї допомоги – ліки, медикаменти та устаткування для постраждалих від Чорнобильської аварії. Сотні мільйонів доларів прожертв зібрали й американські неурядові організації та громадяни.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG