Спеціальні потреби

Вступ України у СОТ знову можуть відтермінувати


Запланований на середину нинішнього року вступ України у Світову організацію торгівлі можуть відкласти. Нині українські урядовці називають більш вірогідним приєднання до СОТ до кінця 2007-го. Міністр економіки Анатолій Кінах визнає – для завершення переговорного процесу парламенту необхідно ухвалити пакет із восьми чи дев’яти законів. Вони мають врегулювати застосування на території України генетично модифікованих рослин, оподаткування сільгоспвиробників а також узгодити норми сертифікації та стандартизації продукції.

Парламент навряд чи зможе швидко ухвалити ці закони, кажуть оглядачі. Насамперед, через політичну кризу. Про це говорить і Кінах. Видання “Діло”, посилаючись на власні джерела в Мінекономіки, повідомляє про невдоволення членами робочої групи звітом української сторони щодо вступу до СОТ. У відомстві припускають, що претензії до України можуть розширитися. Крім зазначеного пакету законів ймовірно доведеться ухвалювати й інші нормативні акти, вважають у Міністерстві економіки. Про це стане відомо у травні під час наступного засідання робочої групи.

Для остаточного виконання умов вступу в СОТ, Україна також має підписати двосторонній протокол про взаємний доступ на ринки із Киргизстаном. Це остання із 50 держав, з якою Київ повинен узгодити такі документи. Після тривалих переговорів суперечності між сторонами вдалося подолати. Підписати спільний протокол планують найближчим часом.

У той же час міністр закордонних справ Арсеній Яценюк про “сотівські преспективи” України висловивився ще песимістичніше. Він зазначив, що членство України в СОТ до кінця року буде дивом. Серед факторів, які гальмують цей процес, урядовець назвав брак політичної волі, непрофесійність українських чиновників та політичні чвари.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG