Спеціальні потреби

Ющенко заперечив ідею дострокових виборів президента


Президент не відкличе і не призупинить дії свого Указу, проте перенесення строків виборів можливе. Про це Віктор Ющенко заявив під час традиційної щоквартальної прес-конференції. Глава держави відкинув також ідею проведення дострокових президентських виборів.

Спілкування президента з журналістами тривало дві години, перші 45 хвилин з яких Віктор Ющенко присвятив докладній аргументації свого рішення про розпуск парламенту та хронології його прийняття.

Ющенко розповів, що Указ був підписаний о дев’ятій вечора, проте за п’ять хвилин до дев’ятої, він ще не мав остаточного рішення. Останньою краплею стала телефонна розмова зі спікером Олександром Морозом, який замість виконувати досягнуту домовленість про “пошук компромісу у стінах парламенту” скликав екстрене засідання Ради, щоб відправити у відставку ЦВК. Відтак. Ющенко, як президент, до кінця використав потенціал переговорного процесу, а Указ про розпуск став вимушеним кроком.

Пояснюючи причини свого рішення, глава держави назвав нинішню ситуацію аналогічною тій, що призвела до Помаранчевої революції. У листопаді 2004-го року відбулася ревізія результатів виборів, зараз у Верховній Раді відбувалося те саме, тільки уже з допомогою депутатських мандатів, – вважає Ющенко. Президент закликав бути його союзниками у захисті вибору людей і дорікнув тим, хто за гроші демонструє протест:

“Я сьогодні виїжджаю на роботу, стоять біля моєї оселі чотири хлопчики, тримають прапор Партії регіонів. Питаю: “Хто ви такі і хто вас поставив? ”. Відповіли: “Ми не знаємо, хто нас поставив і як звати тих людей з Партії регіонів. Але сказали, що ввечері дадуть по 100 гривень”.

Це ми так намагаємось створити ілюзію народної позиції. Але хотів би сказати тим людям, які за 60, за 100 гривень стоять, тримають прапор: не продавайте свою совість”.

На прес-конференції Ющенко знову наголосив на тому, що свій Указ не скасує і не призупинить:

“Мій указ обов'язковий до виконання і є чинним. Це головна політична реальність, у якій живе сьогодні українська нація. Друга політична реальність – президент свого Указу відмінювати не буде”.

Єдине, про що можливі переговори – це перенесення строків виборів з 27 травня на пізніший час, задля кращої організації виборчого процесу, – заявив глава держави. Він також відкинув ідею, яку озвучив, виступаючи вчора на Майдані, Прем’єр Віктор Янукович: проведення, разом із парламентськими, дострокових президентських виборів. Цю пропозицію Ющенко назвав шантажем:

“Конституція дає чіткі обставини проведення дострокових виборів. Це смерть президента – дякувати Богу, він живий. Це стан його здоров’я – дякувати Богу, він у мене такий, що дозволяє повноцінно виконувати свою функцію. Це відставка, в яку я не подавав і не подам. Четверте – це імпічмент за зраду інтересів країни. Я інтересів країни не зраджую”.

Президент також вкотре повторив, що підкориться рішенню Конституційного Суду, яким би воно не було:

“Я підпорядкуюся будь-якому рішенню Конституційного Суду. Я демократ, я поважаю закон. Але мене турбує та ситуація, яка склалася навколо роботи Конституційного Суду”.

Як сказав Ющенко, політична корупція не повинна торкатися Конституційного Суду і закликав суддів до мудрості та мужності, поставивши їм за приклад дії суддів Верховного Суду в 2004-му році.

На прес-конференції в Українському домі Віктор Ющенко назвав також безглуздими заяви урядовців про занепад економіки через політичну кризу; назвав брехнею – твердження коаліціянтів про підготовку до силового варіанту і введення надзвичайного стану. А коментуючи пропозицію Держдуми Росії допомогти Україні у розв'язанні конфлікту, сказав, що в українців вистачить мудрості розібратися у своїх внутрішніх справах без такої допомоги.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG