Спеціальні потреби

ОБСЄ задоволена діяльністю свого осередку в Україні (відео)


У центрі Вудро Вилсона у Вашингтоні Генеральний секретар Організації з питань безпеки та співробітництва у Європі Марк Перрін де Брішамбо звернувся до американських політиків, аналітиків та міжнародних експертів з промовою “Винайдення нового обличчя ОБСЄ у ХХІ-му столітті.” Утім як з’ясувалося, мало хто уявляє собі, наскільки великий обсяг роботи цій організація доводиться виконувати вже тепер.

Генеральний секретар розповів аудиторії про проблеми, які стоять сьогодні перед ОБСЄ. Серед них – труднощі у знайденні консенсусу серед всіх 56 країн-членів цієї організації. Бо окрім спільних, кожна з них має і свої власні інтереси. Інший виклик – постійна потреба вдосконалюватися відповідно до реалій часу та нових завдань. Але, мабуть, найвиразніша проблема організації – це її “непомітність”. ОБСЄ – як та казкова попелюшка, що працює не покладаючи рук, але залишається в тіні своїх більш відомих сестер – НАТО, ЄС, Ради Європи та ООН. Чи не єдині представники ОБСЄ, яких знають всі – це спостерігачі за виборами, які наступного дня після оголошення результатів дають загальну оцінку голосуванню.

Справи з пабліситі настільки кепські, що генерального секретаря тішить навіть “недоброзичливий” PR. Марк Перрін де Брішамбо зазначив:

“Ви напевно і самі помітили, що ОБСЄ має певні проблеми з пресою. Нещодавно Президент Росії Володимир Путін у Мюнхені висловив занепокоєння стосовно того шляху, який обрала ОБСЄ. Він зазначив, що деякі країни намагаються перетворити ОБСЄ на вульгарний інструмент для досягнення власних цілей. Мені дуже неприємно це чути. Однак, інколи так буває, що погана інформація – краще від ніякої”.

Той факт, що про діяльність ОБСЄ мало хто знає, є найбільш справедливим для Сполучених Штатів.

Джон Сандрок із дослідницького центру “АНСЕР” зауважив: “ОБСЄ якось не потрапляє під радар уваги. Я не хочу сказати, що існує загальна недооцінка діяльності організації, але багато людей, які мають знати про діяльність ОБСЄ, нічого, на жаль, не знають. Навіть американські студенти, які захистили магістерські дипломи з Європейської дипломатії, ніколи не чули про ОБСЄ. Організація має бути краще представлена насамперед у Вашингтоні. Ін е лише тут, а й у інших країнах, аби інформувати про свої принципи та діяльність”.

У той же час, ОБСЄ є чим пишатися. Серед основних досягнень організації де Брішамбо назвав діяльність її київського офісу під час проведення останніх парламентських виборів в Україні:

“Ми були відповідальні за використання двох з половиною мільйонів євро – донорських внесків від Європейської комісії, США, Канади та Норвегії й інших країн – аби під час парламентських виборів уникнути тих проблем, які виникали під час минулих президентських.

Була здійснена надзвичайно велика та складна робота, в тому числі створення електронного списку виборців та мережі, яка цим займалася по всій країні. І це було здійснено всього за рік. Той факт, що останні вибори не стали об’єктом суперечок є великим досягненням. Це вже історія успіху як для України, так і для ОБСЄ. Взагалі наша присутність у Києві досить унікальна. У нас всього три члени міжнародного штату і близько 60 надзвичайно талановитих, сміливих молодих українців”.

Серед механізмів підвищення ефективності організації, а також покращення її іміджу, зокрема в США, де Брішамбо назвав необхідність більшого залучення Сполучених Штатів – однієї з країн-членів – до повсякденної діяльності:

“Підтримка США потрібна не лише в плані донорських внесків та роботи персоналу. Нам потрібна активніша політична участь у розвитку ідей, постійному процесі трансформації”.

А може, організувати тур зірок? Саме такою ідеєю поділився Джон Сандрок із дослідницького центру “АНСЕР”:

“Одна з речей, яку я запропонував Генеральному секретареві, це – організувати щось на зразок комітету прихильників ОБСЄ у який би входили відомі люди, які вірять в ОБСЄ, знають про її діяльність”.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG