Спеціальні потреби

Яценюк очолив МЗС, а Кінах – Міністерство економіки


В Україні чимало резонансних кадрових призначень. Анатолій Кінах став міністром економіки, а Арсеній Яценюк несподівано посів крісло міністра закордонних справ.

Досконала англійська, молодий вік та блискуча кар’єра – це те, що відрізняє Арсенія Яценюка від багатьох його колег. За свої 32 роки він встиг попрацювати заступником голови Національного банку України, міністром економіки, першим заступником глави Секретаріату, а тепер став і міністром закордонних справ.

На відміну від попереднього кандидата Володимира Огризка, Яценюк без проблем переходить на російську. Щодо своїх симпатій каже, що прихильник євроінтеграції, але сваритися з Росією не варто. Не виключено, що це стало грунтом для компромісу, подання і затвердження сталося практично в один день. Коаліція та опозиція голсоували за нього повними складами. Сам Яценюк не проявляв особливих амбіцій:

“Є значно достойніші люди, аніж я. Але якщо ви проголосуєте, то я вже тягнутиму цього воза”.

Тепер Яценюк, будучи людиною Ющенка, спробує попрацювати у команді Януковича. Однак, опозиція таким рішенням президента не задоволена. Бютівці кажуть, що президент не наполіг на своєму і знову не використав шансу отримати право на розпуск уряду. Олександр Турчинов заявив:

“Ще два дні тому ми мали чітку позицію щодо Огризка, потім без пояснення її змінили. Це не робить сильнішими президента та його команду. Але ми виконуємо угоду, яку підписали з “Нашою Україною”, тому і проголосували за цю кандидатуру”.

Втім, опозиція сьогодні отримала ще один удар. До уряду пішов колишній член Блоку “Наша Україна” Анатолій Кінах. За призначення його міністром економіки голсоувала і частина нашоукраїнців. Його самого вже виключили із блоку, тепер думають, що робити з депутатами фракції, які підтримали його та ймовірно можуть стати членами Антикризової коаліції. Сам Кінах говорить про необхідність спільної роботи влади задля країни:

“Я маю велику надію, що мій крок сприятиме тому, щоб політичні структури в Україні і влада загалом зрозуміли, що передусім треба захищати національні пріоритети”.

Водночас Кінах сьогодні ж позбувся крілса члена РНБО – президент виключив його зі складу цієї ради.

Призначенню Кінаха передувала відставка міністра економіки Володимира Макухи. Кажуть, для нього це виявилося повною неіподіванкою. Натомість в уряді з’явилося два нові обличчя – це Олекснадр Попов – міністр житлово-комунального господарства, та Володимир Яцуба, колишній близький соратник Леоніда Кучми. Він посів крісло міністра регіонального розвитку та будівництва.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG