Спеціальні потреби

Генпрокуратура провела обшук та допит Луценка


Українська прокуратура обшукала сьогодні помешкання лідера опозиційної організації “Народна самооборона” Юрія Луценка. Правоохоронці шукали доказів у кримінальній справі, яку порушили проти колишнього керівника МВС. Його звинувачують у зловживанні службовим становищем під час роботи в уряді. У другій половині дня Луценка викликали на допит. Адвокати не виключали, що після цього прокуратура може затримати опозиційного політика. Про ці події детальніше у розмові Володимира Звіглянича із київським кореспондентом Русланом Дейниченком.

ВЗ: Руслане, чи справдилися прогнози про арешт Луценка?

РД: Після допиту Луценко заявив журналістам, що його не арештували, але взяли підписку про невиїзд. Тобто, від сьогодні він не зможе покидати Києва і не зможе продовжувати акцій у регіонах. Біля Генпрокуратури на Луценка чекали прихильники та деякі депутати, які були готові до того, що колишнього міністра можуть арештувати.

ВЗ: Як відреагував на такий інтерес до себе колишній керівник МВС?

РД: Юрій Луценко був трохи збуджений, він заявив, що під час допиту йому ставили дросить дивні запитання, як от: де він працює. І практично жодних запитань по суті не було. Луценко навіть намагався жартувати, кажучи, що пропонував слідчим, які проводили обшук у нього вдома, усю допомогу.

Під час допиту екс-міністру телефонував президент, але Луценко, подякувавши за інтерес до його особи, сказав, що сам вирішуватиме усі свої проблеми.

Нагадаємо, що Юрію Луценку інкримінують те, що очолюючи МВС, він видав 50 пістолетів особам, які начебто не мали на це права. Але Юрій Луценко каже, що керувався інструкціями міністерства і жодної вини за собою не відчуває.

Також Генпрокуратура заявила, начебто колишній міністер має ізраїльський паспорт. Але Луценко і на зустрічі із журналістами, і під час допиту у прокуратурі демонстрував довідку з ізраїльського посольства, яка заперечує ці дані Генпрокуратури.

ВЗ: А що говорять про ситуацію українські політики?

РД: Реакція українських політиків була досить різною. В опозиційному таборі заявляють, що це тиск Антикризової коаліції. Водночас представники самої коаліції кажуть, що вони не втручаються в хід слідства, і якщо у правоохоронців є якісь претензії до Юрія Луценка, то це звичайна справа.

І найбільш резонансною була заява голови Секретаріату Президента Віктора Балоги, який сказав, що це є шантаж опозиції, яка не йде на поступки правлячій коаліції.

XS
SM
MD
LG