Спеціальні потреби

Генпрокуратура закрила ряд резонансних справ


У справі отруєння Віктора Ющенка Генпрокуратура допитає одного з працівників президентського Секретаріату. Про це заявили представники Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України.

Правду про отруєння Віктора Ющенка Генпрокуратура збирається шукати в президентському Секретаріаті. Давати свідчення викличуть керівника головної служби Секретаріату з питань діяльності правоохоронних органів Валерія Гелетея. Про це заявив на прес-конференції у понеділок начальник управління з особливо важливих справ Генеральної прокуратури України Олександр Дегтярьов.

У такий спосіб ГПУ відреагувала на заяви Гелетея, зроблені напередодні в ефірі 5 каналу, про деякі відомі йому обставини отруєння президента, на які слідчі – вважає він – свідомо закривають очі. Зокрема Гелетей згадав про присутність на злощасній вечері на дачі в Сацюка підозрілої особи, яка втрутилась у процес подачі їжі. Цю людину, допитавши, відразу ж відпустили, і тепер вона буцімто пеоебуває там же, де й Сацюк – у Росії.

Критику щодо млявого розслідування працівники прокуратури категорично відкидають – так само як і звинувачення, висловлені Гелетеєм, у виконанні Генпрокуратурою політичних замовлень. Заступник начальника управління з особливо важливих справ Сергій Денисенко каже:

“Щодо тих гучних фактів, які наводив Гелетей, то я можу сказати, що це плід бурхливої уяви і більш нічого. Якщо йому відомі якісь такі факти, які він начебто звідкись і від когось знає, він мусив би звернутися до слідчого, до прокурора, прийти і дати відповідні свідчення.

Працівники прокуратури і Генеральний прокурор особисто не працюють на якусь посадову особу. І ніякої політичної мотивації, ніяких замовлень ми ніколи не виконуємо. А ґрунтуємо свою роботу виключно на вимогах закону”.

На прес-конференції представники ГПУ доводили обґрунтованість недавнього закриття низки резонансних кримінальних справ. Як вони пояснили, за екс-губернатотом Сумщини Щербанем слідчі не знайшли жодних доказів вини. Ні вимагання акцій фарфорового заводу, ні залякування виборців, ні ухиляння від сплати податків, ані незаконне володіння вогнепальною зброєю не підтвердились.

Так само обґрунтовано, запевняють представники Генпрокуратури, закрито справу екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка. За їх словами, “переконливі докази” змусили слідчих повірити, що Кравченко сам вкоротив собі віку і самостійно здійснив як перший, так і другий постріл в голову.

Працівники ГПУ повідомили також про закриття ще двох резонансних кримінальних справ – проти Тихонова і покійного нині Кушнарьова. У словах “північнодонецьких сепаратистів” експерти не знайшли закликів до порушення цілісності держави та відокремлення Луганської і Харківської областей від України.

Закривши справи проти Щербаня і Сацюка, Тихонова і Кушнарьова, Генпрокуратура2 березня відкрила, натомість, кримінальну справу проти екс-керівника МВС Юрія Луценка. Популярного “помаранчевого” міністра звинувачують у незаконній видачі підлеглим іменної вогнепальної зброї. Названі статті “тягнуть” на 12 років тюрми, і в Генпрокуратурі кажуть, що за свідченнями й доказами діло не стане. Працівники ГПУ повідомили також, що перевірять дані щодо громадянства Луценка в державі Ізраїль.

А тим часом глава держави у черговий раз скритикував Генеральну прокуратуру. Під час зустрічі у понеділок у президентському Секретаріаті за участю прем’єр-міністра, голови Верховної Ради та голів парламентських фракцій Віктор Ющенко заявив, що Генеральна прокуратура нездатна приймати рішення згідно із законом.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG