Спеціальні потреби

Буш відвідає країни Латинської Америки


Президент США оголосив про нові ініціативи його адміністрації у Латинській Америці, покликані покращити систему освіти, охорони здоров’я та ринку нерухомості країн цього регіону. Про нові проекти він розповідав у Торговій палаті країн Латинської Америки за тиждень до свого візиту до регіону. Багато експертів бачать у цьому візиті спробу американського президента протидіяти посиленню впливу у регіоні лідера Венесуели Уго Чавеса.

Президент Буш каже, що Латинська Америка зробила великий поступ у справі демократизації та підвищення рівня життя населення, однак попереду ще багато роботи:

“Попри успіхи, десятки мільйонів на західній півкулі залишаються за межею бідності та не мають доступу до різноманітних благ, які пропонує нове століття. Моє звернення до трударів та фермерів латиноамериканських країн – у вас є друг в особі Сполучених Штатів. Ми уже занепокоєні вашою ситуацією”.

У четвер президент вирушає у подорож п’ятьма країнами Латинської Америки. Він оголосив про запровадження нових проектів, покликаних покращити систему освіти, охорони здоров’я та ринку нерухомості.

Президент США Джордж Буш заявив: “Це основні соціальні напрямки – освіта, охорона здоров’я та житло – ми вирішуватимемо ці питання по всій Америці. Інвестуючи у програми, покликані зміцнити населення, ми допоможемо працюючим родинам нашої півкулі побудувати для себе краще майбутнє”.

Цей візит Буша до країн Латинської Америки буде найдовшим за весь час його президентства. Багато аналітиків називають цю подорож відповіддю на звинувачення очільника Білого Дому в ігноруванні проблем регіону.

Деякі експерти бачать у цьому візиті також спробу противаги впливу Президента Венесуели Уго Чавеса, який став найбільшим критиком Адміністрації Буша у регіоні. Саме Сполучені Штати він звинувачує у бідності та нерівності, які панують у Латинській Америці. Впив лідера Венесуели останнім часом посилився поза межами його країни. На президентських виборах у кількох латиноамериканських країнах він підтримував кандидатів соціалістичного напрямку. У тому числі Президента Нікарагуа Даніеля Ортеґи, який здобув перемогу листопаді минулого року.

У своєму виступі Президент Буш критикував тих, хто, за його словами, не підтримує демократії:

“Правда у тому, що життя десятків мільйонів наших братів та сестер на півдні не покращується. І тому це викликає запитання, наскільки у цих країнах цінують демократію. Бідний робочий клас країн Латинської Америки потребує змін, і Сполучені Штати готові у цьому допомогти”.

Першою зупинкою Буша стане місто Сан-Паулу, де він зустрінеться з Президентом Бразилії Луїсом да Сілвою. Результатом цієї зустрічі має стати досягнення угоди про виробництво етанолу у рамках розвитку програми заміни бензину біопальним. Після того Буш відвідає Уругвай, Колумбію, Гватемалу та Мексику, де матиме зустрічі з лідерами цих країн.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG