Спеціальні потреби

Уряд розгляне питання доцільності системи ПРО


Український парламент зацікавився системою протиракетної оборони, яку США планують розмістити у Польщі та Чехії. Про це заявив віце-спікер Верховної Ради Адам Мартинюк. Між тим у Києві чекають на американських експертів, які мають з’ясувати деталі цієї системи.

Система ПРО, яку планують розмістити у Польщі та Чехії вже давно стала актуальною темою для України. Українські експерти намагаються з’ясувати, як це позначиться на Україні. Насамперед йдеться про технічні аспекти, як от: куди падатимуть рештки ракет, що будуть знешкоджені за допомогою ПРО і чи не потраплять вони на територію України.

Відсутність інформації про те, що являє собою система ПРО вже породила чимало негативних коментарів на її адресу і сформувала доволі негативне ставлення українців до таких планів США. Тепер міністр оборони Анатолій Грищенко каже, що 14 березня до Києва прибуде група експертів, які проінформують українських фахівців. І лише тоді Україна зможе сформулювати свою позицію з цього приводу. Очолюватиме групу керівник підрозділу Пентагону з протиракетної оборони генерал-лейтенант Генрі Оберінг.

“Заплановано детальне обговорення військових і технічних аспектів цього проекту, що дозволить нам потім уважно проаналізувати можливі позитивні і негативні наслідки для України. Наші висновки буде передано президенту і Уряду України”, – заявив міністр Грищенко.

Перейнялася цією проблемою і Антикризова коаліція. Вже наступного тижня ця тема стане предметом розгляду парламенту – каже віце-спікер Адам Мартинюк. Комуніста Мартинюка найбільше непокоїть інформація, яку поширили ЗМІ щодо того, що США співпрацюють з українською стороною щодо розміщення ПРО. Антикризовики кажуть, що хотіли б знати, з ким саме ведуть переговори з цього приводу і на якій вони стадії.

Коментував ситуацію, що склалася навколо системи ПРО і Президент Ющенко. Напередодні візиту до Варшави та Брюсселя Ющенко заявив польським журналістам, що система протиракетної оборони – це внутрішня справа Польщі, і Україна поважає це право. Сьогодні саме у поляків Ющенко шукатиме підтримки євроінтегарційним прагненням України, що особливо важливо під час переговорів щодо нової посиленої угоди між Україною та ЄС.

XS
SM
MD
LG