Спеціальні потреби

Тимошенко закликала інвесторів розвивати бізнес в Україні


Ранок п’ятниці лідер української опозиції Юлія Тимошенко розпочала із зустрічі з представниками бізнесу та виступом у Національному прес-клубі. Також призначено її зустріч з державним секретарем США Кондолізою Райс.

Представники американського бізнесу, які співпрацюють з Україною, з нетерпінням більше години чекали на появу Юлії Тимошенко. У між часі народний депутат Григорій Немиря та інші представники блоку Тимошенко, що прибули з нею до Вашингтона, розповідали бізнесменам про складнощі економічної ситуації в Україні та обіцяли з приходом до влади навести порядок в країні та створити максимально комфортні умови для інвесторів.

Один із учасників зустрічі народний депутат України від БЮТ Віктор Швець заявив:

“Ви не зможете захистити свої інтереси і права в Україні, і винна в цьому Партія регіонів. Ось чому наша політична сила поставила перед собою ціль найближчим часом досягти змін у керівництві країни. Ми маємо чіткий план, який вже почали реалізовівати. Тільки зміна політичного керівництва країни, відсторонення Партії регіонів і Януковича від влади може унеможливити перешкоди, яких може зазнати вашбізнес в Україні”.

Близько дев’ятої години до зали у супроводі Григорія Немирі увійшла лідер української опозиції. За короткий час їй вдалось задовольнити інтерес бізнесменів. Вона закликала інвесторів вкладати в Україну і обіцяла, що її команда допоможе у розв’язанні проблем, які можуть виникнути у цьому процесі:

Лідер опозиції Тимошенко так звернулася до присутніх: “Я не хочу драматизувати тільки з тією метою, щоб ви жодної хвилини не втрачали, а йшли в Україну, інвестували, проводили свої бізнес-проекти в Україні, навіть сьогодні, коли ситуація з владою не дуже проста. Таке становище не дуже нагадує політичну стабільність, але не зважаючи на це, я ще раз вас закликаю приходити в Україну і розгортати там свій бізнес.

Я б хотіла, щоб всі мої колеги залишили свої координати і, якщо у вас виникнуть якісь секторальні проблеми, щоб ви зветались з ними до нас. Навіть, будучи в опозиції, ми допоможемо вам просувати бізнес-проекти в Україні”.

Організатори сніданку залишились задоволен зустріччю. Представники бізнесу кажуть, що хотіли б бачити прозоріші правила ведення бізнесу в Україні, але ті, які працюють в Україні давно, вже навчились як вести успішний бізнес навіть в існуючих умовах.

Ярослава Зелинська Джонсон, “CHADBOURNE AND PARKE”:

“Наші підприємці зараз знають, що в Україні можна працювати, вони вже не так стривожені політичною ситуацією України. І це позитивне явище, бо до Помаранчевої революції була велика проблема. Як тільки починалися вибори в Україні, все зупинялося, ніхто не хотів інвестувати в Україну через острах, що повернуться комуністи до влади і щось зміниться. Тепер підприємці знають, що навіть попри труднощі в Україні можна працювати і розвивати свій бізнес”.

Після зустрічі з представниками бізнесу Юлія Тимошенко відбула до Національного прес-клубу, де зустрілася з американськими та українськими журналістами.

Тимошенко пояснила присутнім, що не приїхала до Сполучених Штатів за підтримкою її внутрішньої політики. Мета її візиту – донести до американських посадовців та громадськості опозиційне бачення ситуації в Україні.

Провівши ряд зустрічей, Юлія Тимошенко переконалась, що Україною у США не розчаровані і від неї не втомились. Влада Сполучених Штатів, стверджує Тимошенко, вважає Україну лідером у розбудові демократії в регіоні, та ключовим гравцем у побудові енергетичної безпеки не лише для пострадянських країн, але й для Західної Європи загалом.

Невизначеність зовнішньої політики України Тимошенко пояснила американцям так: існують два погляди на зовнішньо політичні питання: погляд президента та погляд уряду. І виправити ситуацію може лише вдосконалення Конституці.

А четвер закінчився для Юлії Тимошенко двома запланованими зустрічами. Спочатку вона мала розмову з головою Сенатського Комітету з міжнародних відносин Ричардом Луґаром. А ввечері, провела зустріч з українською громадою у Конгресі США.

Українці, як і очікувалося, охоче скористалися можливістю прийти і поспілкуватися з лідером української опозиції. Зала в приміщенні Конгресу була переповненою. При чому багато людей подолали чималі відстані, щоб потрапити на цю подію.

Тимошенко була підкреслено люб'язною і намагалася задовольнити цікавість діаспори, окресливши теперішню ституацію в Україні та відповівши на чимало запитань. Вона подякувала присутнім за підтримку демократичних процесів в Україні і запевнила, що, не зважаючи ні на що, Україна розвивається, і цей процес вже не зупинити. Як виглядало, українська громада зустріччю залишилась задоволена, власне як і сама Юлія Тимошенко.

XS
SM
MD
LG