Спеціальні потреби

Нікотин викликає залежність, як і наркотики


Нікотин є досить сильним наркотиком, який міститься у сигаретах, а останнім часом і в інших продуктах, таких як: спеціальна жувальна гумка для курців, нікотинові напої та навіть нікотиновий гель. Ці вироби містять усі хімічні речовини тютюну і ті компоненти, які курці звикли отримувати.

Нікотиновий гель продають сьогодні у сорока країнах. Він, та інші нікотинові продукти можуть замінити курцям нестачу нікотину в тих місцях, де куріння заборонене. Але критики кажуть, що ці продукти також можуть поширити нікотинову залежність серед некурящих, які згодом можуть навіть почати курити. Науковці вже протягом багатьох років знають, що нікотин є таким же сильним наркотиком, як героїн чи кокаїн. Щоправда широкий загал цього ще не знає.

Науковці нещодавно точно визначили, у якій частині мозку розвивається залежність від нікотину. Вони також дослідили, що після першої затяжки нікотин потрапляє у мозок людини вже після п'яти ударів серця. Як тільки це стається, він змінює хімічний склад клітин. І що більше люди курять, то більше мозок потребує наркотику.

Нещодавно науковці одного з медичних центрів США дослідили вплив нікотину на зародки щурів в утробі матері. У тих щурів, які були піддані впливу нікотину, після народження розвинулась неабияка залежність. Згодом дослідники на деякий час припинили вводити нікотин, а потім знову дали його щурам. У результаті в тих щурів, які у минулому мали контакт з нікотином, його показники у крові були удвічі більшими.

Наразі науковці кажуть, що ці дослідження є показовими для вагітних жінок. У дітей тих, хто курив під час вагітності, розвивається значно більша залежність від нікотину. Провідні науковці також говорять, що тим курцям, чиї матері курили, для того аби покинути куріння необхідно пройти більш інтенсивний курс лікування, ніж тим, чиї матері ніколи не курили.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG