Спеціальні потреби

В України з'явиться перспектива членства в ЄС


В Україні сьогодні перебувають депутати Європейського парламенту. Після відвідин Києва та зустрічі з першими особами країни, вони мають намір також відвідати низку областей Східної України, зокрема Донецьк, аби з’ясувати сталвення українців до Європейського Союзу.

На відміну від традиційних візитів європейців, делегація Європарламенту на чолі з його віце-президентом Мареком Сівіцем цього разу вирішила поїхати далі від Києва, на Схід. Євроепйські гості мають намір відвідати Донецьк, Луганськ та Дніпропетровськ, аби на власному досвіді зрозуміти, чи справді Україна така різна у своєму баченні Європи та прагненні до неї.

Однак у Києві європейські гості таки мали низку зустрічей, зокрема з Прем’єром Януковичем та спікером Морозом. Головна заява, яка прозвучала під час цих зустрічей – Європарламент має намір сприяти включенню положення про перспективу членства в нову угоду Україна – ЄС. Цю угоду мають підписати вже ближчим часом, і раніше теза про можливість входження України до ЄС у ній була відсутня. Власне за це угоду досить серйозно критикували українські експерти.

Віце-президент Європарламенту Марек Сівец зазначив:

“Ми на початковому етапі переговорів за новою угодою маємо всі необхідні повноваження від Європарламенту, щоб сприяти просуванню інтеграції й співпраці, щоб підписати найефективнішу угоду, яка сприяла б інтеграції України. Адже ми вважаємо, що членство можливе”.

Депутати, які прибули до Києва в складі делегації Комітету Європарламенту з парламентської співпраці між ЄС і Україною кажуть, що є активними прихильниками України.

Українські політики також заявили про свою готовнітсь до євроінтеграції. Спікер Олексндр Мороз заявив:

“Незважаючи на різні політичні уподобання фракцій відносно євроінтеграції, український парламент є практично одностайним”.

Верховна Рада України готова ратифікувати всі документи, які стосуються співробітництва з Європейським Союзом, заявив спікер, зокрема йдеться про загальну схему участі України в операціях ЄС щодо врегулювання криз, про спрощення візового режиму та угоду про реадмісію.

Нагадаємо, що представники Антикризової коаліції постійно зазначають, що у стосунках з Європою Україна має насамперед орієнтуватися на Росію.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG