Спеціальні потреби

Парламент не схвалив висуванців президента


Український парламент сьогодні і далі перебував в облозі. Представники коаліції блокували трибуну та парламентське радіо. Натомість опозиція і далі блокувала електрощитову. Але система Ради, яку не змогли запустити вчора, сьогодні працювала на генераторах, які, за словами Тараса Чорновола, бережуть на випадок війни.

Захопити черговий стратегічний об’єкт вирішили комунсти, зайнявши приміщення слухової апаратури. Майже як за тактикою Леніна – радіо захопили, залишилося взяти телеграф та залізницю – жартують депутати. Обмінюючись враженнями від нічної варти у парламенті, декілька десятків обранців додому так і не потрапили. Однак це не завадило Раді попрацювати.

Парламентська коаліція розкритикувала президентських висуванців на посади міністра закордонних справ – Володимира Огризка, та глави СБУ – Віктора Короля, і не дала за них жодного голосу. Огризку дісталося за відмову говорити російською мовою на україно-російській конференції, а також за відмову зустрітися з Фракцією регіонів. Тим часом Огризко каже, що кілька разів прохав про цю зустріч, однак запрошення так і не отримав:

“Я був готовий до того, щоб взяти участь в обговоренні. Поза тим, наскільки мені відомо, представник президента у Верховній Раді неодноразово звертався до Фракції регіонів з проханням організувати таку зустріч. На жаль вона не відбулася. Але не з моєї вини”.

Рішення Ради – політичні, кажуть депутати, коаліція зайвий раз продемонструвала, що без домовленостей з нею президент не зможе призначити своїх людей. Тепер Ющенко визначатиметься, чи подавати ці ж кандидатри, чи замінити їх на інші, які більше до вподоби антикризовикам. За словами Романа Зварича, зідно із Конституцією, президент може подати ті ж самі кандидатури на ці посади.

Однак, коли знову дійде до кадрових рішень – невідомо. Депутатів більше хвилює ситуація різкої конфронтації. Що заблокують наступного разу невідомо, але подейкують, що може дійти і до туалетів. Натомість один із лідерів БЮТ Олекснадр Турчинов каже, що вони вже придумали, що далі робити з цією владою, і що їхні дії будуть результативнішими:

“Блокування трибуни, надзвичайний стан роботи Верховної Ради – це не панацея. Нас цікавить механізм вирішення питань, і ми знайшли цей механізм. Найближчим часом він буде офіційно опрелюднений”.

Чутки про перевибори до парламенту все частіше гуляють кулуарами Ради, однак, в який спосіб опозиціонери зможуть цього домогтися нині достеменно не відомо.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG