Спеціальні потреби

Іран хоче активніше розвивати ядерну програму


Уряд Ірану відмовився припинити програму збагачення урану. У середу сплинув останній день, який йому відвела ООН.

Днем раніше на міжнародних переговорах голова іранської делегації Алі Ларіджані заявив журналістам, що лише переговори, а не ультиматуми, можуть допомогти владнати це протистояння, і вкотре запевнив, що Тегеран не намагається розробити ядерну зброю.

Про це Ларіджані сказав у Відні після зустрічі з головою Міжнародного Агентства з Атомної нергії Могамедом Ель Барадеї. Керівник Магате, як очікують, дещо пізніше на цьому тижні повідомить про це Раду Безпеки.

Нагадаємо, що 23-го грудня Рада Безпеки ООН наклала санкції на Іран терміном на 60 днів, щоб змусити останнього за цей період припинити збагачення урану.

Тим часом в офіційному Вашингтоні представники Держдепартаменту США говорять, що оскільки Іран так і не прийняв правильного рішення, вони почнуть проводити консультації з іншими членами Ради Безпеки щодо того, аби збільшити тиск на Іран.

Натомість Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад зобов'язався активніше розвивати ядерну програму своєї країни кажучи, що технології є важливою складовою для майбутнього Ірану.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG