Спеціальні потреби

Великобританія виведе свої війська з Іраку


Поки демократи і республіканці у Конгресі сперечаються з приводу плану Джорджа Буша збільшити кількість американських військових в Іраку, британські лідери думають не про те чи виводити свої війська, а про те коли це зробити.

Прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер оголосив про часткове виведення британських військ з Іраку. За його словами, кількість військових зменшиться із семи до п’яти з половиною тисяч осіб. Вже протягом найближчих днів півтори тисячі британських солдатів повернуться додому. Білий Дім назвав цю новину “знаком успіху”.

Тоні Блер заявив: “Басра ще не є такою, якою ми би хотіли її бачити. Але це означає, що наступний розділ її історії може бути написаний самими іракцями”.

Трохи більше семи тисяч британських військових перебуває зараз в Іраку. В основному на більш спокійному півдні країни. Поки що американські сили в Багдаді зазнали найбільших за всю історію війни людських втрат, британські військові втрачають значно менше своїх солдатів.

Лондон заявив, що виведе свої війська як тільки іракські сили зможуть самостійно підтримувати безпеку. Протягом вихідних було оголошено, що передача влади в руки іракських сил безпеки відбулася успішно.

Британські військові сили напевно є найбільш важливими, але не першими, хто оголосив про вихід з Іраку. Італія та Словаччина вже вивели свої сили. Данія виведе свої сухопутні війська до серпня, Південна Корея вийде слідом за нею.

За офіційними даними, Президент Буш обговорив з Тоні Блером ситуацію з виведенням військ ще у вівторок, і сприйняв британську ініціативу як “знак успіху” в Іраку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG