Спеціальні потреби

В Україні – відчутне економічне зростання


Попри політичну нестабільність та зростання цін на енергоносії, українська економіка демонструє високі темпи розвитку. Про це свідчать останні дані Державного комітету статистики. У січні приріст виробництва в Україні виявився рекордним за останні декілька років. Втім, оглядачі зауважують, що ці успіхи також пояснюються особливостями підрахунку.

За офіційною інформацією, обсяги виробництва в країні зросли майже на 10% порівняно з минулорічним показником. Це найвище досягнення для січня за останні сім років. Головний локомотив зростання ВВП – будівництво, обробна промисловість і торгівля. Урядовці кажуть – це гарний показник, який характиризує динамічний розвиток економіки.

Серед причин такого ривка – вдала коньюнктура на світових ринках: ростуть ціни на основну продукцію української промисловості – метал та мінеральні добрива. До того ж зберігається високий попит на автомобілі та будівельні роботи в самій країні.

Рекордними темпами росте й ринок українських цінних паперів. Індекс акцій українських підприємтсв майже досяг 700 пунктів. Лише з початку року він зріс на 40%. Саме такий прибуток за два місяці отримали ті, хто вклав гроші в акції українських підприємтсв.

У вівторок Держкомстат оприлюднив інформацію про іноземні інвестиції в Україну за минулий рік – вона також може тішити урядовців. Закордонні вкладення в Україну зросли на чверть і склали з часу незалежності – 21 мільярд доларів. У перерахунку – це понад 400 доларів на кожного громадянина країни. Найбільше іноземців цікавили акції українських банків та нерухомість. Серед лідерів за обсягами інвестицій – Кіпр. Оглядачі припускають, що таким чином повертаються раніше вивезені українські капітали, а також вкладають гроші російські інвестори.

Втім, аналітики зауважують – цьогорічні рекорди – наслідок не тільки успіхів нинішнього уряду, а й того, що невдалим був січень 2006-го. Тоді в головних бюджетоутворювальних галузях був спад. Тому цьогорічне зростання здається таким разючим. Протягом року, кажуть експерти, українське економічне диво може зникнути. За деякими прогнозами, до кінця 2007-го року ВВП виросте трохи більше за скромні 4%. Прогнози уряду – оптимістичніші. Прем'єр Янукович розраховує, що найближчими роками українська економіка зросте щонайменше на 6,5%.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG