Спеціальні потреби

Опозиція знову блокуватиме роботу парламенту


Чергове засідання українського парламенту відбудеться 20-го лютого. Опозиція вже заявила, що збирається блокувати роботу Верховної Ради, вимагаючи першочергового розгляду соціальних питань. Детальніше про це у розмові Володимира Звіглянича із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ВЗ: Вікторіє, чого саме вимагатиме опозиція?

ВС: Опозиція акцентуватиме увагу на двох питаннях. Перше - це терміновий розгляд законопроекту, який би забороняв підвищувати тарифи на житлово-комунальні послуги більше, аніж зростають в Україні зарплати та пенсії. А друге питання, власне, передбачає підвищення мінімальної зарплатні, пенсії та інших соціальних платежів.

Юлія Тимошенко заявила, що опозиція не дасть працювати Антикризовій коаліції і приймати будь-які інші рішення, якщо не буде розгляду та аргументації цих двох проектів законів.

ВЗ: Чи будуть цього разу координовані дії БЮТ та “Нашої України” у блокуванні трибун ?

ВС: Минулого тижня “Наша Україна” не брала активної участі у блокуванні. Цього разу є сподівання, що це будуть спільні дії, принаймні Тимошенко каже, що вона готова підписати угоду про повну координацію опозиційних дій між її блоком та “Нашою Україною”. Журналісти вже коментують такі заяви і кажуть, що ці дві опозиційні сили знову можуть вступити до фази активного узгодження спільних дій, і які, як це вже траплялося раніше, не матимуть жодних результатів.

Однак Віктор Балога та Юлія Тимошенко оголосили про намір підписати угоду про спільні дії у Верховній Раді України та радах всіх рівнів. Тому є песпективи, що завтра трибуну блокуватимуть обидві фракції.

ВЗ: Чи відомо, як коаліція протистоятиме діям опозиціонерів?

ВС: Коаліція активно висловлюється щодо цих ініціатив блоку Тимошенко, з приводу тарифів і підвищення зарплатні. Сьогодні віце-прем’єр Дмитро Табачник заявив про те, що тарифи найбільше зросли в тих областях, де більшість має блок Тимошенко. Він натякнув, що “Наша Україна” і БЮТ штучно створюють кризу, аби потім звинувачувати владу.

Що стаосується ситуації в парламенті, то віце-спікер Адам Мартинюк заявив, що коаліція не має наміру зважати на такі дії.

Вони впевнені, що блокуванням опозиція нічого не досягне. Парламент сподівається працювати згідно із затвердженим порядком денним. Відтак, завтра у парламенті можуть виникнути цікаві обставини, власне повторення того, коли коаліція не буде зважати на опозицію, а опозиція робитиме різні войовничі дії, як от блокування.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG