Спеціальні потреби

Шанси Огризка очолити МЗС зменшились


Запропонована президентом кандидатура на міністра закордонних справ явно не подобається Антикризовій коаліції. Володимиру Огризку, який щойно став виконувачем обов’язків міністра, поставили в провину неналежну, нібито, організацію зустрічі “Україна – трійка ЄС”, яка днями відбулася у Києві.

Відтак у кандидата знайшли новий недолік. Під час переговорів із росіянами український дипломат вдається до державної мови. Як заявив Прем’єр-міністр Віктор Янукович, до нього дійшла така інформація, проте він спершу перевірить, чи справді був такий гріх, а вже потім робитиме висновки:

“Минулого року під час візиту російської делегації на Україні Огризко розмовляв із російськими представниками через українського перекладача. Так це чи ні, чи хтось просто створює такі інтриги навколо виконувача обов'язків міністра, я не знаю”.

Як сказав Янукович, Огризко муситиме прояснити ситуацію і дати відповідь на це питання, яке, як було сказано, “засмучує депутатів”.

Чи справді можна вважати спілкування українською мовою з росіянами недружнім жестом, який ускладнює двосторонні стосунки? Таку ситуацію у незалежній державі народний депутат чотирьох скликань, голова Всеукраїнського товариства “Просвіта” Павло Мовчан вважає парадоксальною:

“Парадоксальні речі відбуваються в Україні. Державний службовець, дипломат найвищого рангу вдається до державної мови не залежно від того, чи він володіє іншими. Як правило, всі вони володіють європейськими мовами, але ніхто їх не зобов’язує ними розмовляти. Президент Франції говорить французькою мовою, Президент Польщі – польською, хоч вони володіють іншими європейськими мовами. Це – стандарт. Бо вони представляють свою державу, і національною мовою висловлюють свою позицію.

Спілкування через перекладачів – це схема загальносвітова. Але вся проблема полягає у тому, що нашій національній владі опонують антиукраїнські сили, які власне і спрямовують політику на вимивання всього національного з усіх структур влади.

І якщо Тарасюк, Огризко, чи будь-який інший дипломат не є промосковським, то він уже не є українським політиком, у їхньому трактуванні. І цю практику треба припинити”.

Нагадаємо: 5 лютого Президент Віктор Ющенко вніс до Верховної Ради подання про призначення Володимира Огризка міністром закордонних справ. Пояснюючи свій вибір, глава держави заявив, що новий міністр, на його думку, зможе розвивати зовнішню політику України в такому руслі, як провадив до того відомий євроінтегратор Борис Тарасюк. Утім, коаліційна більшість наполягає на тому, що цю посаду має посісти кандидат, який відповідає уявленням Кабінету Міністрів і Антикризової коаліції про зовнішньополітичний курс країни.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG