Спеціальні потреби

У США нижче рівня убогості живе 37 мiльйонiв


Сполучені Штати сприймають як багату країну i про її бiдну сторону так часто не побачиш i не почуєш. Але вона iснує. До речі, за офіційними даними, кожен восьмий американець живе нижче встановленого державою рівня убогості.

У жодному американському мiстi їх не оминеш – бездомнi, голоднi, жебраки. Для американцiв вони є обличчям убогості. Однак експерти кажуть – щоб бути убогим, не обов`язково треба бути бездомним. Роберт Еґґер, який працюює директором однієї із кухонь милосердня у Вашингтоні, каже:

“Коли запитати пересічних американцiв, хто в даний час голодує, вoни подумають про бездомних. I вони вважають, що ці люди бездомні, бо вони наркомани або п`яниці – що це все їхня вина, що вони – ледащі. Однак люди не усвідомлюють, що обличчям голоду може бути працююча жiнка, яка сама виховує двох дiтей. Наприкiнцi місяця вона неспроможна звести кiнцi з кiнцями, бо заробляє всього вісім, дев`ять, десять чи дванадцять доларiв на годину. А у бiльшостi американських міст на це не проживеш”.

За даними Бюро перепису населення США, 37 мiльйонiв американцiв живе нижче рівня убогості. У середньому – це сім`ї iз чотирьох осiб з прибутками, нижчими від 20 тисяч доларiв на рік.

Серед найбiльших в Америцi організацій, якi намагаються зарадити ситуації – Католицькі благодiйнi служби США. Керівник цих служб отець Ларрi Снайдер каже:

“Ми закликаємо полiтикiв, релiгiйних та громадських дiячiв докласти систематичних зусиль для скорочення рівня убогості у США наполовину до 2012-го року. Втiм, це буде можливо лише за умови, якщо ми зробимо убогість прiоритетом в усіх рішеннях, якi приймають в міськрадах, у судах, у Конгресi та Білому домi”.

Серед завдань, якi поставили собі Католицькі благодiйнi служби, – захист iнтересiв убогих на законодавчому рiвнi в таких сферах як охорона здоров`я, продовольча допомога, житло i матеріальне забезпечення сімей. Активiсти кажуть, що навiть за умов бюжетних дефiцитiв, державнi кошти, якi видiляють на програми у цих сферах, не повиннi скорочуватися.

Ще одним чинником зростання безпритульності є те, що вартість середньої квартплати в американськiй столицi потроїлася за останні п`ять років, вiд чого користь має невелика горстка людей, а бiднi страждають.

Експерти кажуть, що немає якогось єдиного ідеального пiдходу до боротьби з убогiстю, але є низка відпрацьованих стратегій, якi уже довели свою ефективність. Єдине, чого бракує, підкреслюють вони, це – політичної волi, адже моральний обов`язок повинен вiдчувати кожен.

XS
SM
MD
LG