Спеціальні потреби

Уряд може зняти обмеження на експорт зерна


Український уряд може розблокувати експорт зерна із країни. Міністерство аграрної політики пропонує дозволити вивезти за кордон збіжжя, яке псується у портах країни через ненележні умови зберігання. Урядовці не виключають збільшення або повного скасування запроваджених минулого року експортних квот для фуражного зерна. Ситуацію із продовольчою пшеницею чиновники пропонують розглянути пізніше.

Експортні обмеження несподівано для компаній-трейдерів уряд пана Януковича запровадив у жовтні минулого року. З того часу на портових елеваторах зібралося майже мільйон тонн збіжжя. Через зберігання у непридатних умовах, за останніми даними, понад третина зернових виявилася пошкодженою.

Посол Сполучених Штатів в Україні Вільям Тейлор заявляв, що через торгівельні обмеження компанії-тредери, серед яких і американські бізнесмени, зазнали близько двохсот мільйонів доларів збитків. Він також говорив про шкоду репутації країни як надійного постачальника зернових на світові ринки.

Експерти не виключають, що конфлікт може перешкодити вступу України до СОТ у заплановані терміни. В той же час українські урядовці називають повідомлення про псування зерна недостовірними, посилаючись на відстутність задокументованих фактів. Перший віце-прем'єр Микола Азаров пояснив це спробами дискредитувати владу.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG