Спеціальні потреби

Володимир Огризко тимчасово очолив МЗС


Виконувачем обов’язків міністра закордонних справ України став Володимир Огризко. Кандидатуру колишнього першого заступника Бориса Тарасюка запропонував президент і схвалив уряд.

Уряд підтримав пропозицію президента призначити Огризка виконувачем обов’язків міністра закордонних справ. Про це повідомив сьогодні, відкриваючи засідання уряду, Прем’єр-міністр Віктор Янукович:

“Пан Огризко вже фактично майже місяць виконує обов'язки міністра закордонних справ. Я вважаю, що ми повинні підтримати Президента України у цьому питанні”.

Разом зі статусом виконувача обов’язків Огризко отримав від Януковича доручення готувати зустріч із представниками Євросоюзу, яка має відбутися 6 лютого в Києві. Втім, як вважає дипломат, зустріч, запланована на рівні міністрів закордонних справ, може бути перенесена через відсутність в Україні офіційно призначеного міністра. Огризко також запевнив журналістів, що жодних змін у зовнішній політиці не буде, оскільки нею керує президент. І навідріз відмовився робити прогнози, хто може стати новим очільником зовнішньополітичного відмства в Україні.

Володимир Огризко каже: “Це питання, на яке я зараз не буду давати відповіді свідомо, тому що це має вирішити президент. Пан Ющенко проводить консультації з кандидатами і, безумовно, прийме те рішення, яке вважає за доцільне”.

Ім’я самого Огризка називають серед можливих претендентів. Зокрема, Борис Тарасюк рекомендував президентові саме свого першого заступника. Це випливає з інтерв’ю, яке екс-міністр закордонних справ дав після своєї відставки в ефірі 5-го каналу.

“Список кандидатів на посаду міністра закордонних справ не обмежується прізвищами Олександра Чалого, Костянтина Грищенка і Володимира Огризка”, – заявив дипломат. А на запитання ведучого, чи є серед них кандидат, якого він пропонував президентові як свого наступника, дав ствердну відповідь.

Водночас більшість експертів кандидатом-фаворитом все-таки вважає Олександра Чалого. Нинішнього заступника голови Секретаріату Президента називають компромісною фігурою, яка влаштовує як Ющенка, так і Антикризову коаліцію. Представники Партії регіонів та соціалісти вже висловили готовність підтримати цю кандидатуру, якщо її внесе глава держави.

Нагадаю: 30 січня міністр закордонних справ Борис Тарасюк подав у відставку. Своє рішення він пояснив тим, що невизначеність його статусу шкодить інтересам держави. Як відомо, 1 грудня минулого року уряд звільнив Тарасюка з посади, і тоді ж президент своїм Указом доручив йому й далі виконувати свої обов’язки.

XS
SM
MD
LG