Спеціальні потреби

Закон про Кабмін опублікували на сайті ВРУ


В Україні досі триває дискусія довкола Закону “Про Кабінет Міністрів”. Ухвалений документ, який серйозно розширює повноваження прем’єр-міністра, сьогодні опублікували на сайті Верхвоної Ради, однак сторона президента відмовляється визначати його чинним.

Закон “Про Кабінет Міністрів України”, вето на який парламентська більшість подолала за допомогою БЮТ, досі не вступив у силу. Вже два тижні політики сперечалися з приводу легальності ухвалення цього закону, де були підмінила декілька папірців. Сторона президента наполягає на переголосуванні, спікер та прем’єр вимагають від президента підписати закон. Експерти казали про те, що цей закон міг підписати голова Верховної Ради. Але для того, щоб він вступив у силу його треба опублікувати у двох друкованих органах – газетах “Урядовий кур’єр” та “Голос України”.

Натомість Закон таки був оприлюднений, але на сайті Верхвоної Ради, який вважається офіційним інфорамційним ресурсом українського парламенту.

Не відомо, чи взялися б газети друкувати закон без підпсиу президента, однак там кажуть, що документ в редакцію до них навіть не надходив і вони вийдуть друком без цієї публікації.

У той же час юристи зазначають, що оприлюднення закону на сайті Верховної Ради не може означати вступ його у силу. Навіщо тоді це було зроблено – невідомо.

У той же час, на сайті є повідомлення про те, що парламент готовий працювати над змінами до Закону “Про Кабінет Міністрів”, внесених президентом. Такий компроміс пропонував Олександр Мороз – Ющенко підписує закон, а Рада голосує за його пропозиції, вносячи зміни у цей документ. Однак, Ющенко вже відповів, що готовий до діалогу, але за певних умов – якщо будуть зняті конфліктні питання. Закон “Про Кабінет Міністрів” належить саме до цієї категорії. Ющенко може відмовитися від ідеї проведення круглого столу. І тоді холодна війна, що вже не один місяць триває поміж Секретаріатом Президента та Кабміном може вийти на новий рівень протистояння. Це не в останню чергу залежить від того, як політики вирішать проблеми з повноваженнями Кабінету Міністрів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG