Спеціальні потреби

ВООЗ: від куріння помирає щодесята людина


Дослідники проблем охорони здоров’я, у черговий раз піддали критиці компанії тютюнових виробів. Цим разом за збільшення в цигарках, за останні сім років кількості нікотину.

Ось зловісна статистика: тютюн – другий за масштабами вбивця людей у світі. Всесвітня організація охорони здоров’я твердить: саме від тютюну помирає кожен десятий дорослий. Однак фахівці Центру запобігання розповсюдженню хвороб США впевнені, що цій проблемі можна зарадити. Чимало американців вже кинули курити. І продаж цигарок у США нині знизився до найнижчого рівня за останні півстоліття.

Майже десять років тому група американських виробників тютюну підписала з деякими штатами угоду про часткову компенсацію витрат на лікування хвороб спричинених курінням. Зокрема штат Массачусеттс вимагав від тютюнової індустрії щорічних звітів, у яких серед іншого було б подано показники вмісту нікотину у цигарках.

Сьогодні експерти галузі охорони здоров’я твердять, що річні звіти, від 1998-го до 2007-го років вказують на поступове збільшення кількості нікотину у кожній сигареті. Дослідник тютюнової індустрії Ґреґ Конноллі вважає, виробники тютюнової продукції контролюють рівень нікотину, щоб кількість курців не зменшувалася.

Від 1998-го до 2005-го року рівень нікотину в цигаркових виробах таких підприємств як Рейнолдс, Браун і Віл’ямсон, Лоріллард та Філіп Морріс збільшився на 11%. Виробники кажуть, що ці результати не відповідають дійсності. Філіп Морріс пояснює високий вміст нікотину природніми змінами тютюну або помилками у методах досліджень.

Представник Кампанії для дітей вільних від тютюну Мат Майєрс:

“Цигарка – це доволі специфічний продукт, де кожний складник має мати конкретну масу, і тютюнова індустрія перевіряє кожну партію виробів, які сходять із конвеєра”.

Виявляється, що згідно із законами США підвищення рівня нікотину в цигарках не є нелегальним. Виробництво цигарок не підпадає під юрисдикцію Федеральної адміністрації контролю продовольчих товарів та медикаментів (FDA). Натомість, каже Мат Майєрс, ця адміністрація таки має свої закони:

“Якщо виробники харчів для собак бажають змінити складники продукту, то мусять перше заявити про це FDA. Тому дивно, що продукція, яка найбільше спричиняє смерть американців, лишається майже неврегульованою”.

Від часу підписання 1998-го року угоди про тютюн, виробники цигарок витратили мільйони доларів на громадські реклами, які попереджають про загрозу здоров’ю, через куріння. Компанія Філіп Морріс готова підтримати більший контроль FDA над індустрією. Одначе возу і донині ніхто з місця не зрушив.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG