Спеціальні потреби

Обама має намір стати Президентом США


Хоча до виборів Президента США ще майже два роки, виборча кампанія починає набирати обертів. Один із потенційних кандидатів сенатор-демократ Барак Обама зробив ключовий крок на шляху до президентського крісла. Він подав документи необхідні для створення комітету своєї виборчої кампанії. Крок Обами зустріли з особливою увагою, адже молодого законодавця із лише дворічним досвідом роботи у Cенаті США, вважають новою зіркою Демократичної партії.

Сенатор Обама розмістив на своїй веб-сторінці таке оголошення:

“Я хочу почути думки мешканців усіх куточків країни, ознайомитися із їхніми поглядами та зрозуміти, які випробування стоять перед нашою нацією, які можливості відкриваються перед нами і яку роль повинна відігравати президентська кампанія, щоб об’єднати країну”.

Рішення сенатора створити комітет з організації президентської кампанії нарешті поклало край спекуляціям щодо його планів. Через такі комітети потенційні кандидати на посаду президента збирають кошти та досліджують, чи мають достатньо підтримки для участі у перегонах. Обраний 2004-го року, демократ з Іллінойсу Барак Обама є єдиним афро-американцем у Сенаті. Син вихідця з Кенії та білої американки, Обама уперше привернув до себе увагу широкого загалу своєю промовою на з’їзді Демократичної партії 2004-го року, де говорив про свою африканську спадщину.

Барак Обама сенатор-демократ: “Мої батьки дали мені африканське ім’я – Барак, що означає благословення. Вони вірили, що у толерантній Америці ім’я не стане перешкодою на шляху до успіху”.

У 2006-му Барак Обама брав участь у кампаніях багатьох кандидатів-демократів, що лише підігріло розмови щодо його президентських амбіцій. Його харизма та репутація вихідця з народу – можуть зробити з нього сильного кандидата. Крім того, як вважає конгресмен Чарльз Ренджел, Обама має велику перевагу над іншими кандидатами серед чорношкірих виборців:

“Афро-американці відчуватимуть расову гордість, голосуючи за темношкірого кандидата. Саме це відчували американці ірландського походження, коли за президентство змагався Джек Кеннеді”.

Очікується, що офіційно про свою участь у перегонах Обама оголосить десятого лютого. На шляху до Білого дому на нього чекає неабияка конкуренція у рядах Демократичної партії. Передбачають, що одним із найважливіших суперників сенатора стане колишня перша леді Гілларі Клінтон. А поки що, оголошення Обами створити комітет з організації кампанії зустріли з великим ентузіазмом, адже у 2008-му році – вперше американським президентом може стати афро-американець.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG